با کسب یک افتخار تاریخی جوانان والیبال ایران جام قهرمانی جهان را بالای سر برده و در کشور بحرین جشن قهرمانی گرفتند.

تیم ملی والیبال ایران در مسابقات قهرمانی جوانان جهان ۲۰۱۹ در بحرین دست به کار بزرگی زد و برای اولین بار به مقام قهرمانی جهان دست یافت. ایران در فینال مسابقات و در یک بازی نزدیک و نفس‌گیر تیم والیبال جوانان ایتالیا را با نتیجه ۳ بر ۲ شکست داد.

جوانان ایران برای رسیدن به فینال کار دشواری را پیش رو داشتند. آن‌ها در مرحله گروهی در حالی که با تیم‌های روسیه، تونس و چک همگروه بودند با دو پیروزی مقابل تونس و چک و یک شکست برابر روسیه بعنوان تیم دوم به مرحله بعد راه یافتند.

در مرحله دوم رقابت‌های قهرمانی جوانان جهان ۲۰۱۹ با تیم‌های قدرتمند آرژانتین، ایتالیا و بحرین به رقابت پرداختند و در اینجا نیز با دو پیروزی مقابل آرژانتین و بحرین و یک شکست ۳ بر ۱ مقابل ایتالیا بعنوان تیم دوم به نیمه‌نهایی رسیدند.

با توجه به دومی ایران در مرحله دوم این تیم در نیمه‌نهایی به برزیل برخورد کرد و تیم ایتالیا نیز با روسیه رو به رو شد. در نیمه‌نهایی، جوانان والیبال ایران با خلق یک شگفتی برزیل قدرتمند را در یک بازی مقتدرانه و یک‌طرفه با نتیجه ۳ بر ۰ شکست دادند.

در حالی که جوانان ایتالیا نیز جوانان روسیه را در نیمه‌نهایی ۳ بر ۱ شکست داده بود، دو تیم ایران و ایتالیا یک بار دیگر در فینال به هم رسیدند.

در فینال قهرمانی والیبال جوانان جهان ایران با نتیجه ۳ بر ۲ ایتالیا را شکست داد تا جام قهرمانی را بالای سر برده و در منامه پایتخت بحرین جشن قهرمانی بگیرد.

 

جوانان والیبال ایران و کسب عناوین فردی قهرمانی جهان

 

همچنین با درخشش جوانان والیبال ایران در این مسابقات اکثر عناوین فردی به بازکنان ایران رسید. عنوان ارزشمندترین بازیکن به امیر حسین اسفندیار رسید. محمدرضا حضرت‌پور بهترین لیبروی مسابقات قهرمانی جوانان جهان شد و مرتضی شریفی بهترین دریافت‌کننده لقب گرفت.

با کسب این عناوین مشخص شد که جوانان والیبال ایران بدون دلیل قهرمان جهان نشده‌اند و با شایستگی تمام با جام قهرمانی جشن می‌گیرند. از طرفی این امیدواری بوجود آمده است که والیبال ایران در آینده پشتوانه خوبی برای بزرگان خود نظیر معروف، موسوی و غفور دارد.

 

جام قهرمانی جوانان جهان برای والیبال ایران

جوانان والیبال ایران و کسب عناوین فردی قهرمانی جهان

 

 

شما می‌توانید ویدئوهای طنز را در اینجا ببینید