حامد لک پرسپولیسی بهترین دروازه بان لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ لقب گرفت تا سال خوب خود را در جمع سرخ های پایتخت تکمیل کرده باشد.

پرسپولیس پس از وقفه ای که در لیگ قهرمانان آسیا به دلیل کرونا ایجاد شد، به خوبی شکل خود را پیدا کرد و با خرید چند بازیکن جوان و متعصب به خود، تقویت شد.

حامد لک گلری که سال ها در تیم های مختلف مقابل پرسپولیس قرار گرفته بود و البته همیشه پرسپولیسی بودن خود را فریاد می زد، یکی از خرید های جدید پرسپولیس بود.

پرسپولیس با لک در ادامه لیگ قهرمانان آسیا به خوبی درخشید و تا فینال ۲۰۲۰ پیش رفت.

در این بازی ها حامد لک با مهارهای تماشایی خود از بازی مقابل التعاون تا النصر عربستان، به خوبی دروازه خود را بسته نگه داشت و فقط با دریافت دو گل از روی نقطه پنالتی به فینال آسیا رسید.

در اینجا بخوانید:

در فینال لیگ قهرمانان آسیا هم پرسپولیس دو گلی را دریافت کرد که از روی نقطه پنالتی و یا در توپ برگشتی آن بود و حامد لک در آن مقصر نبود.

مجموعا حامد لک در بازی های لیگ قهرمانان آسیا عملکرد بسیار خوبی داشت و این امر هم از چشم کمیته فنی این مسابقات دور نماند.

از این رو بود که حامد لک هم در بین کاندیدهای بهترین دروازه بان لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۲۰ قرار گرفت تا کاربران AFC در سایت آن بهترین را از بین ۵ نفر انتخاب کنند.

مطابق انتظار و با شرکت زاید الوصف هواداران ایرانی حامد لک البته به شایستگی و با اختلاف بیش‌ترین رای را آورد و بهترین دروازه بان لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ شد.

در این نظرسنجی حامد لک پرسپولیسی با ۸۶.۲۴ درصد اول شد و بالاتر از جو سو هوک (اولسان هیوندای)، براد جونز (النصر)، آپیراک وراوانگ (چیانگرای یونایتد) و داییا ویکابا (ویسل کوبه) به عنوان بهترین سنگربان انتخاب شد.

حامد لک بهترین دروازه بان لیگ قهرمانان آسیا 2020