حذف اروگوئه بدست پرو در ضیافت پنالتی‌ها شگفتی جدید کوپا آمریکا لقب گرفت.

اروگوئه و پرو در چارچوب مرحله یک چهارم نهایی مسابقات کوپا آمریکا به دیدار هم رفتند. قبل از شروع بازی هیچ کس فکر نمی‌کرد که اروگوئه برای رسیدن به نیمه‌نهایی کار سختی داشته باشد.

اما جریان بازی شرایط را برای اروگوئه که از همه بازیکنان سرشناس خود مانند سوارز و کاوانی بهره می‌برد تغییر داد. اروگوئه سه بار دروازه حریف کم نام و نشان خود یعنی پرو را باز کرد اما هر سه بار داور به دلیل آفساید گل را مردود اعلام کرد.

در حالی که تا پیش از شروع بازی همه اروگوئه را تیم برتر زمین می‌دانستند اما دقایق ابتدایی بازی این پرو بود که توپ و میدان را در اختیار داشت. اروگوئه کم کم بازی را از حریف گرفت و حتی در دقیقه ۲۹ آراسکائتا دروازه پرو را باز کرد اما بدلیل آفساید این گل پذیرفته نشد.

تیم فوتبال اروگوئه با استفاده از پتانسیل بالای بازیکنان سرشناس خود بر جریان بازی مسلط بود و حملات زیادی را روی دروازه حریف تدارک دید. اما نیمه اول با تساوی بدون گل دو تیم به پایان رسید تا اروگوئه برای رسیدن به نیمه‌نهایی کوپا آمریکا فقط یک نیمه فرصت داشته باشد.

 

نیمه دوم و برتری دو تیم

 

شروع نیمه دوم با حملات دو تیم همراه بود و بازی روند سریع و زیبایی را به خود گرفت. تا اینکه در دقیقه ۵۹ با پاس سوارز به کاوانی این بازیکن یک بار دیگر دروازه پرو را باز کرد، ولی باز هم داور آفساید کاوانی را اعلام کرد.

تنها ۱۳ دقیقه بعد باز هم اروگوئه توانست دروازه پرو را باز کند اما دوباره با اعلام آفساید گل مردود شد. در ادامه بازی، تلاش تیم اروگوئه به جایی نرسید و بازی با همان تساوی بدون گل پایان یافت تا ضربات پنالتی تیم پیروز را مشخص کند.

اولین ضربه پنالتی اروگوئه که سوارز زده بود توسط دروازه‌بان پرو مهار شد تا با وجود گل شدن سایر پنالتی‌های این تیم بازنده پنالتی‌ها اروگوئه باشد. چرا که هر پنج بازیکن پرو پنالتی‌های خود را وارد دروازه حریف کردند تا حذف اروگوئه بدست پرو در پنالتی‌ها در یک چهارم نهایی کوپا آمریکا حاصل شود.

پرو با این پیروزی به جمع سه تیم دیگر مرحله نیمه‌نهایی کوپا آمریکا پیوست تا در این مرحله به مصاف تیم شیلی قهرمان دوره گذشته مسابقات برود. تابارز مربی کهنه‌کار و سرشناش اروگوئه پس از این شکست به این نکته اشاره کرد که برای توجیه شکست بهانه‌ای نمی‌آورد و این موضوع را می‌پذیرد.

 

صعود پرو به نیمه‌نهایی کوپا با حذف اروگوئه