حذف بارسلونا و لیونل مسی از لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۱ دیشب و پس از تساوی ۱-۱ بلوگرانا مقابل پاری سن ژرمن رقم خود و کیلیان امباپه ستاره دو بازی رفت و برگشت برای پاریس بود که بدون اغراق یک تنه تیمش را به یک چهارم رساند.

پس از اینکه پاری سن ژرمن در بازی رفت مرحله یک هشتم نهایی و در زمین بارسلونا این تیم را به لطف درخشش و هتریک کیلیان امباپه ۴ بر ۱ شکست داد، برای بازی برگشت در پاریس کار خود را بسیار راحت کرده بود.

بارسلونا که در این بازی برای صعود باید حداقل چهار گل می زد و گلی هم دریافت نمی کرد، بازی را تهاجمی آغاز نمود و از همان ابتدا حملات پردامنه خود را روی دروازه حریف ایجاد کرد.

ابتدا عثمان دمبله دو بار در موقعیت عالی مغلوب واکنش های ناواس شد و و دقیقه ۲۳ نیز ضربه سرجینیو دست با بدشانسی به تیر دروازه پاری سن ژرمن برخورد کرد.

در حالی که بارسلونا برتری مطلقی بر حریف داشت، اشتباه و خطای عجیب لنگله مدافع این تیم باعث بدست آمدن یک پنالتی برای پاری سن ژرمن شد و کیلیان امباپه دقیقه ۳۰ با یک ضربه مطمئن دروازه تراشتگن را باز کرد.

در اینجا بخوانید:

بارسلونا دوباره بر بازی مسلط شد و دقیقه ۳۷ با یک ضربه دیدنی از لیونل مسی در پشت محوطه جریمه بازی را به تساوی کشاند.

در وقت های تلف شده نیمه اول گریزمان در محوطه جریمه پاری سن ژرمن متوقف شد و داور برای بارسا پنالتی گرفت.

لیونل مسی پشت توپ ایستاد و ضربه او را ناواس راهی کرنر کرد تا یک فرصت عالی برای بارسلونا از دست برود.

نیمه دوم کاملا در اختیار بارسلونا بود، اما دفاع منطقی و منسجم پاری سن ژرمن به این تیم اجازه خلق موقعیت خطرناک را نمی داد.

اواخر بازی که حملات پی در پی بارسلونا به نتیجه نرسیده بود، از فشار این تیم کاسته شد و پاری سن ژرمن چند فرصت بسیار خوب را به دست آورد.

در لحظات پایانی بازی امباپه در موقعیت تک به تک توپ را به بیرون زد تا پاری سن ژرمن به لطف پیروزی در زمین حریف و تساوی ۱-۱ خانگی به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۱ صعود کرده و باعث حذف بارسلونا و لیونل مسی شود.

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا