مرحله یک چهارم نهایی و دیدار مقابل شیلی جایی بود تا حذف کیروش با کلمبیا از کوپا آمریکا در ضربات پنالتی حادث شود.

بازی دو تیم کلمبیا و شیلی با روندی آرام و متعادل آغاز شد و آن‌ها سعی خود را بیش‌تر به سمت شناخت حریف در دقایق ابتدایی معطوف کردند. اما این در حالی اتفاق افتاد که در دقیقه ۱۵ و روی اشتباه دروازه‌بان کلمبیا اوسپینا شیلی توسط آرانگیس به گل رسید ولی VAR آن را بدلیل آفساید مردود اعلام کرد.

روند متعادل بازی تا پایان نیمه اول ادامه داشت و دو تیم با تساوی بدون گل به رختکن رفتند. کلمبیا در شروع نیمه دوم در حالی که بهتر از حریف بود می‌توانست با ضربه خامس رودریگس دروازه شیلی را باز کند اما توپ از کنار دروازه به بیرون رفت.

در ادامه بازی شیلی توانست گردش توپ در میدان را به تعادل بین دو تیم برساند. حتی در دقیقه ۷۲ ویدال گل دیگری را هم برای شیلی به ثمر رساند که باز هم VAR این بار به دلیل خطا آن را نپذیرفت.

در حالی که دو تیم در دقایق پایانی حملات گسترده‌ای را روی دروازه یکدیگر ترتیب دادند اما نتوانستند به گل برسند و بازی با همان نتیجه بدون گل در وقت قانونی پایان یافت. ضربات پنالتی نیز با تساوی دو تیم تا آخرین ضربه همراه بود، اما بازیکن کلمبیا ویلیام تسیو ضربه پنجم را از دست داد تا شیلی توسط سانچس در آستانه پیروزی قرار بگیرد.

سانچس ضربه پنجم و آخر شیلی را به گل تبدیل کرد تا علاوه بر صعود تیمش به نیمه‌نهایی سند حذف کیروش با کلمبیا از کوپا آمریکا را امضا کند. در پایان بازی و کنفرانس خبری مربیان کارلوس کیروش از پیشرفت شکل تیمی کلمبیا گفت و اینکه مقصر اصلی شکست خود اوست.

 

کلمبیا و شیلی در مرحله یک چهارم نهایی کوپا آمریکا