بایرن مونیخ در هفته چهارم از مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۱ مقابل سالزبورگ اتریش به پیروزی ۳ بر ۱ دست یافت و صعود خود را به مرحله حذفی قطعی کرد.

تیم فوتبال بایرن مونیخ در چهارمین هفته از مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا میزبان سالزبورگ اتریش بود.

این بازی در آغاز دور برگشت مسابقات در حالی برگزار می شد که باواریایی‌ها بازی رفت را در خانه حریف با پیروزی پرگل ۶ بر ۲ به پایان رسانده بودند.

در چند دقیقه ابتدایی بازی دو تیم فرصت هایی داشتند، اما مهترین موقعیت آنها در دقیقه ۱۰ و با شوت روی پای گنابری برای بایرن مونیخ ایجاد شد و با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دو دقیقه بعد شوت لواندوفسکی هم راهی به دروازه سالزبورگ پیدا نکرد. دقیقه ۱۵ روی اشتباه بازیکنان بایرن، تیم میهمان در یک حمله سریع صاحب موقعیت شد، اما مهاجم این تیم در موقعیت تک به تک با نویر نتوانست دروازه باواریایی‌ها را باز کند.

در ادامه بازی آرام‌تر شد تا اینکه دقیقه ۳۵ سوبوسلای در موقعیتی تک به تک و عالی توپ را به آسمان کوبید و بهترین فرصت سالزبورگ را از دست داد.

در اینجا بخوانید:

اما مهاجمان بایرن مونیخ قدر فرصت ها را خوب می دانستند و دقیقه ۴۳ روی پاس لواندوفسکی ضربه مولر از پشت محوطه جریمه را استانکوویچ دروازه‌بان سالزبورگ دفع کرد و توپ برگشتی را خود لواندوفسکی به راحتی تبدیل به گل اول بازی نمود.

اولین موقعیت نیمه دوم دقیقه ۵۰ با ضربه آزاد سوبوسلای برای سالزبورگ ایجاد شد، اما این توپ از بالای دروازه نویر به بیرون رفت.

با این حال بایرن مونیخ دو دقیقه بعد به گل رسید. کینگزلی کومان در پشت محوطه جریمه سالزبورگ صاحب موقعیت شد و با یک شوت که در بین راه به ووبر مدافع حریف برخورد کرد و تغییر مسیر داد دروازه تیم اتریشی را باز نمود.

بایرن مونیخ در حالی که با اخراج دقیقه ۶۶ روکو ۱۰ نفره شده بود، دقیقه ۶۸ با ارسال دقیق کومان از سمت چپ و ضربه سر زیبای لوروی سانه به گل سوم رسید تا برتری خود را همچون بازی رفت قطعی کند.

این پایان کار نبود و سالزبورگ دقیقه ۷۳ با ضربه مرگیم بریشا یکی از گل ها را جبران کرد تا حداقل از سنگینی شکست بکاهد.

نهایتا بایرن مونیخ با پیروزی ۳ بر ۱ در آلیانز آرنا و مقابل سالزبورگ اتریش علاوه بر دبل پیروزی مقابل این تیم در دو بازی رفت و برگشت، صعود خود را نیز به مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۱ قطعی کرد.

 

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا