دربی پرسپولیس و استقلال در جام حذفی ایران و مرحله یک چهارم نهایی آن در حالی عصر امروز با قضاوت علیرضا فغانی برگزار خواهد شد که در آن با توجه به مصدومیت چند ستاره سرخ از جمله سید جلال حسینی دستان یحیی گل محمدی نسبت به فرهاد مجیدی بسته تر به نظر می رسد.

مرحله یک چهارم جام حذفی ایران در فصل فوتبالی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ قرعه کشی شد و طی آن پرسپولیس و استقلال به هم برخورد کردند.

مدتی پیش بود که بالاخره زمان این دیدار حساس و مهیج که باید یک برنده در پایان خود داشته باشد، مشخص شد و حالا عصر امروز و از ساعت ۱۹:۴۵ آغاز خواهد شد.

در حالی که از مدتی پیش گمانه زنی ها از قضاوت علیرضا فغانی برای این دیدار حکایت داشت، بالاخره دیروز این اتفاق رسما اعلام شد.

فغانی که یکی از شانس های اصلی قضاوت در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر است، برای کم رنگ نشدن شانس حضورش در جام جهانی با توجه به اینکه در لیست دوران بین المللی ایران به فیفا معرفی شده باید حداقل چند بازی از مسابقات داخلی ایران را سوت بزند.

در اینجا بخوانید و ببینید:

این مسئله با توجه به اقامت و فعالیت داوری فغانی در استرالیا به وجود آمده است و حالا با توافق با مسئولان فدراسیون فوتبال می تواند در دربی امروز و همچنین چند مسابقه مهم از هفته های پایانی لیگ برتر قضاوت کند.

اما در مورد ترکیب احتمالی دو تیم به نظر می رسد که هم فرهاد مجیدی و هم یحیی گل محمدی برای پیروزی در دربی حذفی انگیزه زیادی داشته باشند و دنبال این هستند که با صعود به نیمه نهایی شانس خود را برای قهرمانی افزایش دهند.

هر چند یحیی گل محمدی در این برهه زمانی با مصدومیت چند ستاره خود مواجه شده است، اما با توجه به حرکت تیمی رو به جلو پرسپولیس به نظر می رسد که نفرات جایگزین مصدومین را داشته باشد و بتواند خلاء آن ها را پر کند.

از طرفی فرهاد مجیدی هم پس از مدت ها همه بازیکنان و مخصوصا مهاجمان خود را در اختیار دارد و با توجه به شانس کم قهرمانی در لیگ برتر، انگیزه بسیار زیادی برای فتح جام حذفی دارد.

بنابراین باید شاهد دربی جذابی بین پرسپولیس و استقلال در عصر امروز باشیم، شهراوردی که قطعا یک تیم پیروز در پایان خود خواهد داشت.