با مشخص شدن برنامه مسابقات دوره نوزدهم لیگ برتر فوتبال ایران دربی پرسپولیس و استقلال در هفته چهارم و احتمالا اواخر شهریور برگزار خواهد شد.

۱۵ مرداد قرعه‌کشی لیگ برتر فوتبال ایران برگزار شد و برنامه کامل مسابقات مشخص گردید. در دوره نوزدهم لیگ برتر پرسپولیس و استقلال در هفته چهارم با هم رو به رو خواهند شد.

در دور رفت مسابقات استقلال میزبان پرسپولیس است و باید دید که قانون ۹۰ به ۱۰ در این مسابقه اجرا خواهد شد یا خیر؟ با توجه به برخی گمانه‌زنی‌ها مبنی بر آغاز لیگ برتر از اواخر مرداد احتمال می‌رود که شهراورد ۹۱ تهران در اواخر شهریور برگزار شود.

این در حالی است که مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال در مراسم قرعه‌کشی تاکید کرد که زمان شروع لیگ نوزدهم مشخص نیست و تا آماده شدن ورزشگاه‌ها هیچ بازی از لیگ انجام نمی‌شود.

استقلال که در پیش فصل امسال هم در نقل و انتقالات و هم در جذب مربی و شروع تمرینات در زمان مناسب کار خود را آغاز کرده و فعالیت قابل قبولی دارد، به نظر می‌رسد در این دوره از لیگ بیش‌تر از هر زمانی در طول سال‌های اخیر آماده تقابل با پرسپولیس در دربی تهران است.

از این رو قرار گرفتن این بازی در هفته‌های نخست که هنوز بیش‌تر تیم‌ها نتوانسته‌اند خود را به مرز آمادگی کامل برسانند، می‌تواند برای استقلال خبر خوبی باشد. مخصوصا وقتی که رقیب سنتی این تیم یعنی پرسپولیس دیرتر از سایر تیم‌ها سرمربی خود را شناخته و برنامه‌های مد نظر او را آغاز کرده است.

پرسپولیس که ابتدای نقل و انتقالات برانکو سرمربی موفق و سابق خود را از دست داد، تا مدتی در حواشی جدایی این مربی بود و در ادامه نیز چند هفته‌ای را برای انتخاب سرمربی جدید از دست داد.

باید دید کدامیک از تیم‌های استقلال و پرسپولیس در شهراورد ۹۱ پیروزی می‌شود….

 

برنامه کامل لیگ نوزدهم در اینجا