علیرضا جهانبخش باز هم در معدود فرصت پیش آمده برای حضور در ترکیب، درخشش خود را به رخ کشید و در جام اتحادیه انگلیس مقابل پورتموث زمینه‌ساز پیروزی ۴ بر ۰ برایتون شد.

پس از فصل نچندان موفق اول در برایتون با ورود سرمربی جدید، علیرضا جهابخش از ترکیب اصلی تیمش فاصله گرفت و به یک نیمکت نشین و حتی سکو نشین تبدیل شد.

با این حال ستاره تیم ملی ایران تصمیم گرفت با تلاش زیاد خود را به سرمربی ثابت کرده و دوباره به ترکیب اصلی برایتون راه پیدا کند.

جهانبخش در بازی با بورنموث در دور برگشت لیگ جزیره و به لطف فشردگی مسابقات لیگ برتر انگلیس از ابتدا به میدان رفت و اتفاقا در همان دقایق نخست با یک شوت دیدنی گل اول تیمش را به ثمر رساند.

پس از آن نیز در بازی مهم و حساس برایتون مقابل چلسی در ۱۰ دقیقه پایانی به میدان آمد و با یک گل دیدنی و برگردان و همچنین نقش بسیار موثر در حملات بهترین بازیکن زمین آن هم با بازی در دقایق کوتاه شد.

پس از کرونا باز هم لژیونر تیم ملی ایران در فوتبال جزیره به یک نیمکت نشین تبدیل شد و فصل را با چند دقیقه کوتاه در بازی آخر به پایان رساند و عملکرد چندان خوبی هم نداشت.

در اینجا بخوانید:

در حالی که همگان فکر می‌کردند علیرضا جهانبخش برایتون را در نقل و انتقالات تابستان ۲۰۲۰ ترک می‌کند و حتی گفته می‌شد این باشگاه بازیکن ایرانی خود را به آلکمار پیشنهاد داده است، اما حضور در تمرینات و تلاش زیاد به نظر می‌رسد که همه چیز را تغییر داده باشد.

انگیزه زیاد ملیپوش ایرانی برایتون در تمرینات باعث شد تا پارتر سرمربی این تیم با وجود خرید آدام لالانا هنوز به جهانبخش فکر کند و او را در ۱۲ دقیقه پایانی بازی اول مقابل چلسی به میدان بفرسد.

اما این پایان کار نبود و علیرضا جهانبخش در بازی دور دوم جام اتحادیه انگلیس مقابل پورتموث از ابتدا وارد زمین شد و باز هم برای برایتون درخشش خود را به رخ کشید.

جهانبخش در این بازی ابتدا دقیقه ۳۸ با یک ارسال دقیق و عالی زمینه‌ساز گل الکسیس مک آلیستر با ضربه سر شد. سپس خود در دقیقه ۵۴ با یک شوت بسیار دیدنی از پشت محوطه جریمه به زیر طاق دروازه پورتموث گل دوم را به ثمر رساند.

برایتون در این بازی نهایتا با درخشش ستاره ایرانی خود دو گل دیگر توسط دا سیلوا جونیور در دقیقه ۵۷ و ویکتور گیوکرس در دقیقه ۷۱ به ثمر رساند و پورتموث را با نتیجه ۴ بر ۰ شکست داد.

در پایان بازی نیز علیرضا جهانبخش بهترین بازیکن زمین شد تا مزد بازی عالی خود را بطور کامل دریافت کند.

 

 

 

انیمیشن‌های فوتبالی رافان نیوز