دورتموند در هفته بیست و دوم بوندسلیگا آلمان مقابل فرانکفورت به پیروزی پرگل ۴ بر ۰ دست یافت و خود را به صدر جدول نزدیک کرد.

دیدار آغازین هفته بیست و دوم بوندسلیگا بین تیم‌های دورتموند و فرانکفورت در ورزشگاه وستفالن برگزار شد. دورتموند پس از شکست هفته قبل در برابر لورکوزن، این هفته با توپ پر وارد میدان شد.

دقیقه ۳۳ روی پاس اشرف حکیمی به پشت محوطه جریمه فرانکفورت، لوکاژ پیشچک با یک ضربه زیبا و سهمگین دروازه حریف را برای دورتموند باز کرد. با وجود برتری دورتموند، نیمه اول با همان تک گل به پایان رسید.

اما آغاز نیمه دوم در دقیقه ۴۹ با گل جیدون سانچو همراه بود. در یک ضد حمله با پاس عمقی ویتسل سانچو فرار کرد و با عبور از مدافع مقابل ضربه‌ای تمام کننده زد که باعث گل دوم زنبورها شد.

دقیقه ۵۴ این بار اشرف حکیمی با یک پاس مناسب هالند ستاره جوان و تازه جذب شده دورتموند را در موقعیت گل قرار داد و این بازیکن گل سوم تیمش را به ثمر رساند.

دورتموند همچنان تیم برتر میدان بود و بازی را در اختیار داشت. دقیقه ۷۴ دورتموند باز هم روی حرکت خوب اشرف حکیمی و نقش محوری او به گل رسید. توپ حکیمی در میان غفلت مدافعین فرانکفورت به رافائل گوئریرو رسید و او نیز با یک شوت دقیق و زیبا کار را تمام کرد.

در ادامه تلاش دو تیم راه به جایی نبرد و دورتموند جریان حاکم بر بازی را بخوبی اداره کرد و در هفته بیست و دوم بوندسلیگا به یک پیروزی پرگل ۴ بر ۰ مقابل فرانکفورت رسید.

دورتموند با این پیروزی ۴۲ امتیازی شد و با یک بازی بیش‌تر نسبت به لایپزیش و هم امتیاز با این تیم، بدلیل تفاضل گل بهتر به رده دوم رفت و در یک قدمی بایرن مونیخ ۴۳ امتیازی ایستاد.

 

 

 

 

 

 

 

عکس‌های گرافیکی ورزشی