در دومین بازی منچستریونایتد در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۱ این تیم لایپزیش را در اولتدرافورد با نتیجه ۵ بر ۰ شکست داد.

منچستریونایتد در دومین بازی مرحله گروهی خود از لیگ قهرمانان اروپا میزبان لایپزیش بود.

میزبان بازی را بهتر آغاز کرد و مالکیت توپ و میدان را در نیمه اول در اختیار داشت. هر چند تا دقیقه ۲۱ نتوانست از این برتری استفاده کند، اما در این دقیقه روی حرکت عالی پوگبا و پاس عمقی او، گرینوود با یک ضربه پای چپ دقیق گل اول بازی را برای شیاطین سرخ به ثمر رساند.

پس از این گل بازی متعادل شد و لایپزیش هم که چیزی برای از دست دادن نداشت، پیش کشید.

با این حال تا پایان نیمه اول حملات نصفه و نیمه دو تیم موجب خطری جدی روی دروازه‌ها نشد و همان تک گل گرینوود پایان بخش این نیمه بود.

نیمه دوم را منچستریونایتد بهتر آغاز کرد و دقیقه ۵۱ شوت گرینوود از گوشه سمت راست محوطه جریمه لایپزیش را دروازه‌بان این تیم دفع کرد.

در ادامه بازی متعادل و آرام دنبال شد و دقیقه ۶۴ ضربه سر پولسن از دهانه دروازه منچستریونایتد را دخیا با واکنشی عالی به کرنر فرستاد.

در اینجا بخواند:

دقیقه ۷۰ دروازه‌بان لایپزیش روی یک ضربه ایستگاهی خطرناک از بازیکنان منچستریونایتد با واکنشی عالی دروازه تیمش را نجات داد.

چهار دقیقه بعد روی یک ضد حمله سریع، راشفورد با سنگربان لایپزیش تک به تک شد و دروازه حریف را با یک ضربه مطمئن باز کرد و اختلاف را به دو گل افزایش داد.

لایپزیش که از هم گسیخته نشان می‌داد در دقیقه ۷۸ باز هم دروازه خود را باز شده دید. راشفورد در میانه‌های زمین توپ را از بازیکنان حریف گرفت و خود را به محوطه جریمه رساند و از آنجا با یک ضربه دقیق گل دوم خود و سوم منچستریونایتد را به ثمر رساند.

این پایان کار نبود و دقیقه ۸۵ با توقف راشفورد در محوطه جریمه لایپزیش، منچستریونایتد صاحب یک ضربه پنالتی شد که مارسیال پشت توپ ایستاد و گل چهارم شیاطین سرخ را به ثمر رساند.

دو دقیقه بعد کاوانی یک بار دیگر دروازه لایپزیش را باز کرد، اما داور این بار با اعلام آفساید این گل را مردود دانست.

عطش گلزنی منچستریونایتد تمامی نداشت و مارکوس راشفورد دقیقه ۹۲ هتریک خود را کامل کرد و روی پاس مارسیال گل پنجم را برای شاگردان سولسشائر به ثمر رساند.

منچستریونایتد با این پیروزی پرگل و ۵ بر ۰ با اقتدار به صدر جدول گروه ۸ لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۱ صعود کرد.

 

 

 

عکس‌های گرافیکی طنز و سرگرمی رافان نیوز