شکست لیورپول و آرسنال مقابل ناپولی و لیون و برتری چلسی مقابل ردینگ از جمله دیدارهای دوستانه باشگاهی فوتبال اروپا در دیروز بود.

لیورپول قهرمان لیگ قهرمانان اروپا که در فصل نقل و انتقالات فعالیت گسترده‌ای نداشته و فقط به دنبال حفظ تیم فصل قبل خود بوده و گوشه چشمی هم به نقاط ضعف داشته دیشب مقابل ناپولی شکست سنگین ۳ بر ۰ را متحمل شد.

اما چلسی نیز که نیمکت مربیگری خود در فصل جاری را متحول شده می‌بیند و به لمپارد جوان اعتماد کرده است، در ادامه بازی‌های دوستانه موفق خود در تابستان ۲۰۱۹ ردینگ را در یک بازی پر گل با نتیجه ۴ بر ۳ شکست داد.

آرسنال نیز که با اونای امری دنبال رسیدن به جایگاه سابق خود در سال‌های نچندان دور با آرسن ونگر است، در یک بازی دوستانه و پیش فصل مقابل لیون با نتیجه ۲ بر ۱ شکست خورد. همچنین میلان در ادامه سال‌های ناکام خود و در بازی دوستانه پیش فصل ۱ بر ۰ مقابل بنفیکا شکست را تجربه کرد.

 

لیورپول و ناپولی

 

دو تیم فوتبال لیورپول و ناپولی در دیداری دوستانه در ادینبورخ اسکاتلند با هم به رقابت پرداختند. ناپولی که در لیگ قهرمانان اروپا از لیورپول در مجموع دو دیدار رفت و برگشت مرحله گروهی شکست خورده بود، از همان ابتدای بازی حمله را در دستور کار خود قرار داد.

حملات ناپولی با خلق چند موقعیت خطرناک و دفع آن‌ها توسط دروازه‌بان لیورپول مینیوله ادامه پیدا کرد تا اینکه بالاخره اینسینیه در دقیقه ۱۸ توانست اولین گل بازی را برای ناپولی به ثمر برساند.

در حالی که تیم فوتبال ناپولی به حملات خود ادامه می‌داد، باز هم روی حرکت اینسینیه و شوت او موقعیت گلزنی ایجاد کرد و میلیک توانست در دقیقه ۲۸ توپ برگشتی را وارد دروازه لیورپول کند.

با وجودی که در اواخر نیمه اول لیورپول کمی بهتر شد اما دو تیم با همان برتری ۲ بر ۰ ناپولی این نیمه را به پایان رساندند. لیورپول در نیمه دوم شروع خوبی از خود نشان داد و حتی در اوایل این نیمه توسط فابیانو دروازه ناپولی را به خطر انداخت.

پس از این اتفاق ناپولی کم کم جریان بازی را از لیورپولی‌ها پس گرفت و در دقیقه ۵۲ توانست گل سوم را توسط امین یونس زده و خیال خود را از پیروزی مقابل لیورپول راحت کند.

این گل باز هم روی توپ ریباندی حاصل شد که اینسینیه زده بود تا به نوعی این بازیکن روی هر سه گل تاثیر مستقیم داشته باشد. این نتیجه تا پایان بازی پا بر جا بود و لیورپول مقابل ناپولی شکست سنگین ۳ بر ۰ را در دیدارهای دوستانه فوتبال باشگاهی اروپا پذیرفت تا ناپولی از این تیم انتقام شکست لیگ قهرمانان را گرفته باشد.

 

دیدار دوستانه فوتبال اروپا و پیروزی ناپولی مقابل لیورپول

 

چلسی و ردینگ

 

دو تیم فوتبال چلسی و ردینگ نیز در ورزشگاه اختصاصی ردینگ یک دیدار دوستانه را در پیش فصل بازی‌های لیگ برتر انجام دادند. در حالی که چلسی آغاز خوبی در بازی نداشت این تیم ردینگ بود که با ارائه بازی زیبا از ابتدا شرایط را برای چلسی سخت کرد.

ردینگ با نمایش خوب توانست در دقیقه ۱۴ و توسط جوش برت به گل برسد. اما رفته رفته بازیکنان چلسی خود را در زمین پیدا کردند و توانستند بر بازی مسلط شوند. نتیجه آن زدن گل تساوی در دقیقه ۲۲ توسط برکلی بود.

با ادامه حملات چلسی این تیم موفق شد تا در دقیقه ۴۲ توسط رابرت کندی گل دوم را هم بزند تا دو تیم با برتری ۲ بر ۱ چلسی به رختکن بروند. با شروع نیمه دوم ردینگ دوباره بازی بهتری از خود نشان داد و تنها پس از ۴ دقیقه توسط میش موریسون کار را به تساوی کشاند.

اما این پایان کار نبود و چلسی دوباره موفق شد بازی را در اختیار گرفته و دو بار توسط مهاجم با استعداد و جوان خود ماسون مونت در دقایق ۵۷ و ۶۰ به گل رسید.

هر چند سام بالدوک بازیکن تعویضی ردینگ در دقیقه ۷۱ گل سوم را برای این تیم به ثمر رساند اما در نهایت این دیدار با نتیجه ۴ بر ۳ بسود چلسی به پایان رسید تا این تیم در یکی دیگر از دیدارهای دوستانه فوتبال باشگاهی اروپا به برتری برسد.

 

چلسی و ردینگ

 

آرسنال و لیون

 

تیم فوتبال آرسنال که در تورنمنت امیریتس و در ورزشگاه خانگی خود از تیم لیون فرانسه پذیرایی کرده بود مقابل این تیم با نتیجه ۲ بر ۱ شکست خورد. در حالی که دقایق ابتدایی با تعادل بین دو تیم همراه بود، پس از مدتی آرسنال جریان بازی را در اختیار گرفت.

آرسنال بالاخره در دقیقه ۳۵ مزد بازی خوب خود را گرفت و توسط اوبامیانگ به گل اول رسید. برتری ۱ بر ۰ آرسنال تا پایان نیمه اول ادامه داشت و دو تیم با همین نتیجه کار خود را در این نیمه پایان دادند.

با شروع نیمه دوم و تعویض موسی دمبله در دقیقه ۴۶ با امینه گوییری شرایط بازی بسود لیون تغییر کرد. این مهاجم ۲۴ ساله با ورود خود به زمین توانست در دقایق ۶۶ و ۷۵ برای لیون دو گل به ثمر رسانده و شکست این تیم مقابل آرسنال را به برد ۲ بر ۱ تبدیل کند.

لیون با این برد خود را در جمع تیم‌های پیروز دیدارهای دوستانه فوتبال باشگاهی اروپا در دیروز نظیر بنفیکا، ناپولی و چلسی قرار داد.

 

دیدار دوستانه فوتبال اروپا و شکست آرسنال مقابل لیون