رئال مادرید و آتالانتا بازی رفت دور یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۱ را در ایتالیا با پیروزی ۱-۰ شاگردان زیدان به پایان رساندند.

تیم فوتبال آتالانتا در بازی رفت یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا در حالی دیشب میزبان رئال مادرید بود که زیدان به دلیل مصدومیت تعداد زیادی از ستاره های خود را در اختیار نداشت و با دستان بسته تیمش را به میدان فرستاد.

ادن هازارد، کرین بنزما، سرخیو راموس و کارواخال غایبین بزرگ رئال مادرید در این بازی بودند.

با این حال اخراج دقیقه ۱۷ رمو فرئولر هافبک آتالانتا فشار را از بازیکنان رئال مادرید دور کرد و باعث شد این تیم در اکثر دقایق بازی تیم برتر میدان باشد.

اما فقدان کریم بنزما و یک مهاجم تمام کننده در خط حمله تیم زیدان به شدت احساس می شد و رئال برای رسیدن به گل مجبور شد تا دقایق پایانی صبر کند.

دقیقه ۳۸ روی پاس زمینی مودریچ، ایسکو پشت به دروازه صاحب توپ شد و با یک چرخش و ضربه خطرناک دروازه آتالانتا را تهدید کرد، اما توپ در نهایت راهی کرنر شد.

در اینجا بخوانید:

اواخر نیمه اول نیز بازی متعادل پیش رفت و دو تیم یکی دو موقعیت نصفه و نیمه را از دست دادند.

با آغاز نیمه دوم رئال مادرید برتری خود را به آتالانتا دیکته کرد و دقیقه ۴۸ ضربه زیبا و فنی مودریچ روی پاس ایسکو باز هم پس از برخورد به پای مدافعان حریف به کرنر رفت.

حملات رئال با نزدیک شدن به دقایق پایانی ابعاد وسیع تری به خود می گرفت و به دلیل نبود یک مهاجم تمام کننده به نتیجه نمی رسید.

با این حال دقیقه ۸۵ فرلان مندی با یک شوت دیدنی و غافلگیرکننده از راه دور قفل دروازه آتالانتا را آن هم با پای غیر تخصصی باز کرد تا زیدان نفس راحتی بکشد.

در ادامه رئال مادرید بازی را اداره کرد و آتالانتا که شب بدی را سپری می کرد نیز کاری از پیش نبرد تا لوس بلانکوس با پیروزی ۱-۰ در زمین حریف از شانس بزرگی برای صعود به مرحله بعد لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۱ برخوردار باشد.

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا