رئال مادرید و آتالانتا برگزار کننده بازی برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۱ بودند و طی آن شاگردان زیدان در یک شب خوب با پیروزی ۳-۱ به دور یک چهارم صعود کردند.

رئال مادرید پس از پیروزی ۱-۰ در زمین آتالانتا در بازی برگشت مرحله یک هشتم لیگ قهرمانان اروپا میزبان آتالانتا بود.

آتالانتا برای فرار از حذف بازی را بهتر آغاز کرد و در دقایق ابتدایی چند فرصت را از دست داد.

پس از آن بازی متعادل شد و رئال هم موقعیت هایی را ایجاد کرد. با این حال دقیقه ۱۶ شوت خطرناک جیمسیتی برای آتالانتا از بالای دروازه کورتوا به بیرون رفت.

با گذشت دو سوم از نیمه اول بازی، لوس بلانکوس بر توپ و میدان مسلط شد و حریف را تحت فشار گذاشت.

دقیقه ۳۴ و با ادامه فشار بازیکنان رئال مادرید بر حریف بالاخره دروازه‌بان آتالانتا اشتباه کرد و کریم بنزما به خوبی از این فرصت استفاده نمود و گل اول بازی را به سود لوس بلانکوس رقم زد.

در اینجا بخوانید:

در ادامه و تا پایان نیمه اول بازی متعادل پیش رفت و چند تلاش محدود بازیکنان آتالانتا نیز ثمر بخش نبود.

رئالی‌ها نیمه دوم را هجومی آغاز کردند و دقیقه ۵۲ وینیسیوس روی حرکت انفرادی خود در موقعیت تک به تک با سنگربان حریف توپ را به بیرون زد.

دقیقه ۵۸ رئال صاحب یک ضربه پنالتی شد و سرخیو راموس این تیم را به گل دوم رساند.

پس از این گل آتالانتا پیش کشید و حملات این تیم و ضد حملات رئال مادرید ادامه داشت تا اینکه دقیقه ۸۳ ضربه آزاد دیدنی لوئیس موریل برای میهمان یکی از گل ها را جبران کرد.

اما این پایان کار نبود و یک دقیقه بعد مارکو آسنسیو گل سوم رئال مادرید را نیز به ثمر رساند تا دوباره اختلاف دو تیم به دو گل برسد.

در نهایت رئال مادرید با پیروزی ۳-۱ در بازی برگشت و ۴-۱ در مجموع از سد آتالانتا عبور کرد و راهی مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۱ شد.

 

 

انیمیشن های فوتبالی رافان نیوز