رئال مادرید و اتلتیکو بیلبائو در نیمه نهایی سوپرکاپ اسپانیا دیشب با هم رو به رو شدند و تیم زیدان در شبی که به هیچ عنوان خوب نبود، با شکست ۲ بر ۱ اولین جام فصل را از دست داد.

رئال مادرید در کوردوبا اسپانیا و در چارچوب دومین بازی از نیمه نهایی سوپرکاپ این کشور دیشب به دیدار اتلتیکو بیلبائو رفت.

اتلتیکو بیلبائو بازی را از همان ابتدا هجومی آغاز کرد و خیلی زود هم به گل رسید. بیلبائو پس از چند حمله خطرناک در دقایق ابتدایی، دقیقه ۱۸ بود که روی پاس عمقی دنی گارسیا و ضربه تمام کننده رائول گارسیا در موقعیت تک به تک دروازه کورتوا در رئال را باز کرد.

پس از این گل هم بازیکنان اتلتیکو بیلبائو بهتر از حریف بودند و دقیقه ۲۴ ضربه رائول گارسیا با اختلاف کمی از کنار دروازه رئال به بیرون رفت.

در حالی که بازی برای دقایقی متعادل شده بود، اما باز هم این اتلتیکو بیلبائو بود که دقیقه ۳۷ صاحب یک ضربه پنالتی شد.

اینیگو مارتینز درون محوطه جریمه روی خطایی که لوکاس واسکز مرتکب شده بود، متوقف شد تا داور برای بیلبائو پنالتی بگیرد.

در اینجا بخوانید:

رائول گارسیا پشت توپ ایستاد و با فریب کورتوا دروازه رئال مادرید را باز کرد تا دو تیم با برتری ۲ بر ۰ بیلبائو به رختکن بروند.

شاگردان زیدان در رئال مادرید، نیمه دوم را بهتر آغاز کردند و با حملات خود در اکثر دقایق آن سعی کردند بازی و نتیجه را جبران کنند.

با این حال در خلق موقعیت صد در صدی گل چندان موفق عمل نکردند. دقیقه ۵۴ اتلتیکو بیلبائو تا آستانه زدن گل سوم هم پیش رفت، اما ضربه سر ایکر مونیایین با اختلاف کمی از کنار دروازه کورتوا به بیرون رفت.

چهار دقیقه بعد شوت خطرناک آسنسیو از بالای دروازه بیلبائو به بیرون رفت و دقیقه ۶۲ با بدشانسی تمام توپ بازیکنان رئال مادرید به تیر دروازه بیلبائو برخورد کرد.

با ادامه تلاش های رئال مادرید این تیم دقیقه ۷۳ موفق به باز کردن دروازه اتلتیکو بیلبائو شد. ارسال والورده و ضربه سر کاسمیرو با اشتباه مدافعین حریف همراه شد و اختلاف برای تیم زیدان به حداقل رسید.

فشار بازیکنان رئال مادرید حفظ شد و دقیقه ۸۳ بود که این تیم توسط کریم بنزما به گل رسید، با این حال داور به دلیل آفساید این گل را نپذیرفت.

کمی بعد ضربه سر شیرجه ای راموس از کنار دروازه اتلتیکو بیلبائو عبور کرد و در دقایق پایانی بازی هم تلاش رئال مادرید نتیجه ای نداشت تا این تیم در نیمه نهایی سوپرکاپ اسپانیا با اولین جام فصل وداع کند.

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا