رئال مادرید و بارسلونا امشب در یکی از مهم ترین ال کلاسیکو های لالیگا در حالی به دیدار هم می روند که هر دو تیم با فاصله بسیار نزدیک با صدر جدول شانس زیادی برای قهرمانی دارند و این موضوع جذابیت های این مسابقه را به شدت افزایش می دهد.

رئال مادرید فصل پر فراز و نشیبی را طی می کند و هر چند در مقاطع مختلف امتیازات حساسی را از دست داده است، اما هنوز هم شانس زیادی برای قهرمانی دارد، چرا که با صدر جدول تنها سه امتیاز فاصله دارد.

از طرفی تیم زیدان در لیگ قهرمانان شانس زیادی برای رسیدن به نیمه نهایی دارد و این موضوع می تواند در این تیم در بازی های آینده مخصوصا ال کلاسیکو روحیه بخش باشد.

در واقع رئال مادرید با هدایت زیدان همیشه در بازی های بزرگ و حساسی که به سه امتیاز احتیاج داشته ، بهترین عملکرد را از خود به نمایش گذاشته است.

شاید بتوان گفت که همین امر هم در ماندگاری زیدان در رئال بسیار موثر بوده چرا که هر زمان بحث اخراج او قوت گرفته است، با چند پیروزی بزرگ و تاثیر گذار از خطر اخراج فرار کرده است.

بنابراین بارسلونا امشب مقابل رئال مادرید کار بسیار سختی خواهد شد، حتی با وجودی که چند هفته اخیر عملکرد بی نظیری داشته و نسبت به ال کلاسیکو رفت پیشرفت چشم گیری از خود نشان داده است.

در اینجا بخوانید:

بارسلونا در حالی که پس از چند هفته نخست به دلیل نا امیدی محض از عملکرد بسیار ضعیف مدیریتی دوران کابوس واری را سپری می کرد و حتی رونالد کومان هم معترف بود که امید چندانی برای قهرمانی این فصل تیمش متصور نیست، اما حالا پس از تغییر مدیریت در یک قدمی صدر جدول قرار گرفته است.

موفقیت های بارسلونا در لالیگا و حتی جام حذفی در روزهای اخیر نشان می دهد که مدیریت صحیح پرنشاط حتی اگر کار خاصی هم انجام ندهد، با حضور کوتاه مدت و حرف های امیدوارکننده و مثبت و از همه مهم تر ارائه برنامه عملی و راهگشا می تواند یک تیم ناامید و بازنده را به تیمی مدعی و پیروز تبدیل کند.

خوان لاپورتا مدیر دوست داشتی بارسلونا در بازگشت خود به راس بلوگرانا این امید را در بازیکنان تیمش زنده کرده است و آن ها را با روحیه ای پر از جنگندگی به میدان فرستاده است.

لیونل مسی هم پس از اینکه مطمئن شد که لاپورتا گزینه مورد علاقه و اطمینان او ریاست بارسا را برعهده می گیرد و به او قول تقویت اصولی تیم در فصل آینده را داد، با روحیه و جنگنده همان لیونلی را نشان داد که در سال های گذشته یک تنه تیمش را نجات می داد.

کار به جایی رسید که بازیکنان بارسلونا با تعامل با رونالد کومان مربی خود روش بازی بارسا را تغییر دادند و به مسیر امیدوار کننده صعود بازگشتند.

امشب و از ساعت ۲۳:۳۰ ال کلاسیکو ۱۸۳ لالیگا در حالی در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو شهر مادرید برگزار می شود که هم رئال و هم بارسلونا در شرایط ایده آلی قرار دارد و نزدیکی امتیازات آن ها با هم و با صدر جدول نشان می دهد که می توان به تماشای یک فوتبال مهیج و تماشایی امیدوار بود.

 

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا