رئال مادرید و بارسلونا در ال کلاسیکو ۱۸۳ لالیگا و از هفته سیم دیشب به دیدار هم رفتند و شاگردان زیدان به لطف بازی هدفمند و حساب شده خود به پیروزی ۲-۱ رسیدند و موقتا به صدر جدول راه یافتند.

دیشب جهان فوتبال یک مسابقه هیجان انگیز و تماشایی از لالیگا را نظاره گر بود و طی آن رئال مادرید در ورزشگاه آلفردو دی استفانو از بارسلونا پذیرایی می کرد.

در حالی که بارسلونا بازی را بهتر آغاز کرده و یکی دو موقعیت خوب داشت، اما این رئال مادرید بود که دقیقه ۱۳ با گل دیدنی کریم بنزما ورق را برگرداند و جریان بازی را خیلی زود به سود خود عوض کرد.

فرار لوکاس واسکز از سمت راست و ارسال زمینی او را کریم بنزما به زیباترین و حرفه‌ای ترین شکل ممکن به صورت رباح ماجری زد و تراشتگن را غافلگیر کرد تا رئال به اولین گل بازی برسد.

پس از این گل جریان بازی در اختیار رئال مادرید بود و همین امر سبب شد این تیم دقیقه ۲۸ با ضربه ایستگاهی تونی کروس که در بین راه با برخورد به بازیکنان بارسا تغییر مسیر داده بود، به گل دوم دست پیدا کند.

در اینجا بخوانید:

در ادامه و تا پایان نیمه اول بازی متعادل پیش رفت و دو تیم رئال مادرید و بارسلونا چند موقعیت نصفه و نیمه داشتند که از آن استفاده نکردند.

با آغاز نیمه دوم فشار بارسلونا برای جبران گل خورده افزایش یافت و این تیم در تمام طول این نیمه مشغول حمله بود.

اما رئال مادرید هم با چند ضد حمله می توانست گل های بیش‌تری را به این تیم تحمیل کند که در این راه موفق نبود.

سرانجام دقیقه ۶۰ روی حرکت و ارسال کوتاه یوردی آلبا از سمت چپ بود که مینگوئزا در میان غفلت مدافعین رئال گل اول بارسلونا را به ثمر رساند و اختلاف به حداقل رسید.

دو تیم هر چه به دقایق پایانی نزدیک می شدند، بیش تر در زمین رئال مادرید حضور داشتند، اما مهاجمین بارسلونا توان عبور از مدافعین هوشیار رئال را نشان نمی دادند.

بهترین موقعیت بارسلونا دقیقه ۹۴ و آخرین اتفاق بازی بود که طی آن در مقابل دروازه کورتوا ضربه روی پا و خطرناک موریبا در میان مدافعین حریف زده شد و با بدشانسی بازیکن بارسا به تیر افقی دروازه رئال برخورد کرد و گل نشد.

نهایتا رئال مادرید در ادامه پیروزی در بازی های بزرگ خود بارسلونا را هم در ال کلاسیکو مهم و تماشایی لالیگا با نتیجه ۲-۱ شکست داد تا موقتا هم که شده هم امتیاز با اتلتیکو به صدر جدول راه پیدا کند.

 

 

 

انیمیشن های فوتبالی رافان نیوز