رئال مادرید با شکست ۲-۱ ویارئال یک هفته پیش از پایان لالیگا یک بار دیگر و با زیدان عنوان قهرمانی را در فوتبال برتر اسپانیا به خود اختصاص داد.

رئال مادرید در حالی که با یک پیروزی یک هفته پیش از پایان مسابقات لالیگا قهرمانی خود را مسجل می‌کرد، در هفته سی و هفتم میزبان ویارئال بود.

بازی با برتری نسبی شاگردان زیدان آغاز شد، با این حال در دقایق ابتدایی موقعیت خاصی روی دروازه‌ها بوجود نیامد. پس از چند موقعیت نصفه و نیمه دقیقه ۲۸ رئال مادرید به گل رسید.

توپی که کاسمیرو از بازیکن ویارئال قطع کرده بود، با پاس مودریچ به کریم بنزما در موقعیت تک به تک رسید و او نیز با یک ضربه مطمئن توپ را از میان پاهای دروازه‌بان ویارئال وارد دروازه این تیم کرد.

پس از این گل رئال مادرید عقب نشست و بازی تا حدودی به تعادل کشیده شد. تا پایان نیمه اول ویارئال یکی دو موقعیت خوب داشت که درخشش کورتوا مانع به ثمر رسیدن آن‌ها بود.

نیمه دوم لوس بلانکوس شروع بهتری داشت و دقیقه ۴۹ هازارد فرصت خوبی را از دست داد. چند موقعیت نصفه و نیمه دیگر هم برای رئال مادرید بوجود آمد و دقیقه ۷۳ راموس در محوطه جریمه ویارئال توانست از مدافع حریف پنالتی بگیرد.

در اینجا بخوانید:

خود راموس پشت توپ ایستاد و با یک پاس کوتاه سعی کرد بنزما را صاحب توپ کند، اما داور بدلیل حضور زودهنگام بنزما این حرکت را خطا تشخیص داد و پنالتی را تکرار کرد.

این بار بنزما پشت توپ ایستاد و ضربه بسیار دقیق و عالی او دقیقه ۷۷ در گوشه دروازه ویارئال قرار گرفت و رئال اختلاف را دو برابر کرد. پس از این گل رئال مادرید چند موقعیت دیگر هم داشت تا اینکه ویارئال پیش کشید و دقیقه ۸۴ با ضربه سر دیدنی ویسنته ایبورا روی ارسال ماریو اختلاف را کاهش داد.

 در ادامه بازی متعادل بود تا اینکه در وقت‌های تلف شده بازی ویارئال دو بار تا آستانه باز کردن دروازه کورتوا پیش رفت، اما درخشش دروازه‌بان بلژیکی رئال دروازه این تیم را هر دو بار نجات داد.

در مقابل این رئال مادرید بود که روی حرکت تکنیکی و دیدنی وینیسیوس و پاس رو به عقب او توسط آسنسیو در دقیقه ۹۵ به گل رسید. البته این گل با کمک VAR و بدلیل خطای هند کریم بنزما قبل از ارسال پاس برای وینیسیوس، مردود شد.

نهایتا رئال مادرید در هفته سی و هفتم لالیگا و یک هفته پیش از پایان مسابقات توانست ویارئال را با نتیجه ۲ بر ۱ شکست داده و یک بار دیگر با زیدان به عنوان قهرمانی برسد.

 

 

 

 

اخبار نقل و انتقالات فوتبال