رئال مادرید و لیورپول در لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۱ و بازی رفت مرحله یک چهارم نهایی دیشب در ورزشگاه آلفردو دی استفانو به دیدار هم رفتند و این شاگردان زیدان بودند که با پیروزی ۳-۱ راه صعود خود را هموار کردند.

رئال مادرید که فصل پر فراز و نشیبی را سپری می کند، دیشب در یک بازی حساس و مهم از دور رفت مرحله یک چهارم لیگ قهرمانان اروپا میزبان لیورپول بود.

شاگردان زیدان بازی را بهتر آغاز کردند و در همان دقیقه ۲ توسط کریم بنزما یک فرصت خوب را از دست دادند.

در ادامه نیز با وجود متعادل شدن بازی رئال مادرید برتری نسبی نسبت به لیورپول داشت و موقعیت های بهتری ایجاد می کرد.

سرانجام دقیقه ۲۷ رئال مادرید مزد برتری خود را گرفت و وینیسیوس جونیور روی پاس بلند و عمقی تونی کروس با آلیسون بکر تک به تک شد و دروازه حریف را باز کرد.

در حالی که لیورپول سعی کرد بازی را در اختیار گرفته و از شکست فرار کند، بازیکنان رئال به این تیم اجازه خودنمایی ندادند و باز هم موقعیت های خوبی روی دروازه آن ایجاد کردند.

دقیقه ۳۲ این بار کریم بنزما وینیسیوس را در موقعیت گلزنی قرار داد و ضربه ستاره برزیلی لوس بلانکوس راهی به دروازه لیورپول پیدا نکرد.

در اینجا بخوانید:

چهار دقیقه بعد روی اشتباه الکساندر آرنولد در پاس رو به عقب برای آلیسون بکر، مارکو آسنسیو در موقعیت تک به تک دروازه‌بان لیورپول را جا گذاشت و گل دوم رئال مادرید را به ثمر رساند.

لیورپول پیش کشید تا گل های خورده را جبران کند، اما دقیقه ۴۳ روی یک غافلگیری و پاس اشتباه کاباک نزدیک بود که گل سوم را هم دریافت کند، اما این بار ضربه آسنسیو راهی به دروازه بکر پیدا نکرد.

با آغاز نیمه دوم لیورپول با توپ پر بازی را شروع کرد و سرانجام دقیقه ۵۱ دروازه رئال مادرید را باز کرد. روی حرکت دیگو ژوتا و نفوذ او به محوطه جریمه بود که توپ مقابل پای محمد صلاح افتاد و او نیز با یک شوت محکم اختلاف را به حداقل رساند.

این پایان کار نبود و در حالی که لیورپول سراپا حمله بود تا بازی را به تساوی بکشاند، این رئال بود که دقیقه ۶۵ به گل رسید.

روی پاس عرضی مودریچ از سمت راست، وینیسیوس با یک ضربه بغل پای آرام در حالی که آلیسون بکر اشتباه کرده بود، دروازه لیورپول را باز کرد.

در ادامه بازی متعادل و آرام پیش رفت و لیورپول نتوانست دروازه رئال مادرید را تهدید کند تا این دیدار از دور رفت مرحله یک چهارم لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۱ با پیروزی شاگردان زیدان به پایان برسد.

 

 

 

 

انیمیشن های فوتبالی رافان نیوز