رئال مادرید با زیدان در هفته نهم لالیگا و در زمین والنسیا شکست تلخ و سنگینی را با نتیجه ۴ بر ۱ متحمل شد.

رئال مادرید در هفته نهم لالیگا و در ورزشگاه متسایا میهمان والنسیا بود.

بازی را دو تیم آرام و متعادل آغاز کردند، اما رئال مادرید کم کم بر بازی مسلط شد و پس از چند حمله نصفه و نیمه دقیقه ۲۳ به گل رسید.

روی یک همکاری تیمی و پاس نهایی مارسلو از سمت چپ، کریم بنزما پشت محوطه جریمه والنسیا صاحب توپ شد و با یک ضربه دیدنی گل اول بازی را برای رئال مادرید به ثمر رساند.

پس از این گل والنسیا پیش کشید و دقیقه ۲۹ روی ارسال گایا توپ به دست واسکز برخورد کرد و با ورود VAR و بازبینی صحنه مشخص شد که خطا اتفاق افتاده و داور برای میزبان پنالتی گرفت.

کارلوس سولر پشت توپ شد و ابتدا ضربه او به تیر دروازه برخورد کرد و پس از چند رفت و برگشت توسط مهاجم والنسیا گل شد.

اما داور به دلیل ورود زودهنگام بازیکنان والنسیا دستور تکرار ضربه پنالتی را داد و سولر دوباره پشت توپ ایستاد و با یک ضربه دقیق به گوشه دروازه گل تساوی را به ثمر رساند.

در ادامه والنسیا بهتر ظاهر شد و حملات این تیم بالاخره دقیقه ۴۴ به نتیجه رسید و روی حرکت مهاجم والنسیا از سمت راست و پاس عرضی او، واران به اشتباه دروازه خودی را باز کرد.

در اینجا بخوانید:

نیمه دوم را رئال با موقعیت عالی بنزما روی توپ گیری وینیسیوس آغاز کرد، اما دروازه‌بان والنسیا با خروجی به موقع این موقعیت را خنثی کرد.

در حالی که رئال مادرید با نظر زیدان حمله می‌کرد، دقیقه ۵۲ بر خلاف جریان بازی والنسیا صاحب موقعیت شد و روی بی احتیاطی مارسلو و خطای او در محوطه جریمه، داور باز هم برای میزبان پنالتی گرفت تا دوباره سوله با یک ضربه دقیق گلزنی کرده و اختلاف را برای والنسیا به دو گل افزایش دهد.

این پایان کار نبود و دقیقه ۶۰ باز هم در محوطه جریمه رئال مادرید، این بار توپ به دست راموس برخورد کرد تا داور به کمک VAR یک پنالتی دیگر برای والنسیا بگیرد.

باز هم سولر پشت توپ ایستاد و یک ضربه دقیق دیگر زد و اختلاف را به سه گل افزایش داد.

رئال مادرید که چیزی برای از دست دادن نداشت، حملات خود را به شکل جدی ادامه داد و دقیقه ۷۶ ضربه تونی کروس از کنار دروازه والنسیا بیرون رفت.

با نزدیک شدن به دقایق پایانی بازی بر فشار رئال مادرید افزوده شد، اما دفاع منسجم والنسیا و عملکرد بسیار خوب مدافعان این تیم مانع موفقیت شاگردان زیدان بود.

نهایتا رئال مادرید در یک شب تلخ و عجیب از لالیگا که سه پنالتی و یک گل به خودی برای والنسیا داشت، با نتیجه ۴ بر ۱ شکست خورد.

 

انیمیشن های فوتبالی رافان نیوز