رئال مادرید ۰ بارسلونا ۴ ؛ ژاوی در سانتیاگو برنابئو تاریخ را دوباره از سر نوشت تا با تحقیر لوس بلانکوس پیام تولد دوباره بلوگرانا را به فوتبال جهان منعکس کند.

رئال مادرید که این روزها در لالیگا شرایط ایده آلی را با اختلاف امتیاز مطمئن در صدر جدول سپری می کند، دیشب میزبان بارسلونا بود.

شاگردان آنجلوتی به امید افزایش اختلاف خود در صدر جدول به میدان آمده بود.

با این حال رئالی ها بدترین روز فوتبال خود را در الکلاسیکو پشت سر گذاشتند و در سراسر ۹۰ دقیقه بازی با بارسا هیچ حرفی برای گفتن نداشتند.

دقیقه ۱۱ اوبامیانگ اولین فرصت جدی بارسلونا را خلق کرد، اما کورتوا مانع گلزنی ستاره گابنی بلوگرانا شد.

با بارسلونا تا تحقیر ۴ بر ۰ رئال مادرید در الکلاسیکو

با این حال دقیقه ۲۹ با ارسال دقیق و زیبای عثمان دمبله، اوبامیانگ با ضربه سر دروازه رئال را باز کرد.

imago1010780587h 1

این پایان کار نبود و در شبی که اکثر بازیکنان رئال منفعل و ناکارآمد نشان می دادند، بارسلونا همچنان بازی را در اختیار داشت.

اواسط نیمه اول زئال مادرید دو موقعیت نصفه و نیمه خلق کرد، اما گل دقیقه ۳۹ آرائوخو روی ارسال کرنر دمبله عملا بازی را از بازیکنان میزبان گرفت.

نیمه دوم هم با سبک و سیاق نیمه اول پیش رفت و در نتیجه آن بارسلونا خیلی زود و در دقیقه ۴۷ توسط فران تورس به گل سوم رسید.

پس از این گل رئال مادرید از همگسیختگی خود را به شکلی کامل و محسوس به نمایش گذاشت تا دقیقه ۵۱ اوبامیانگ در مصافی تک به تک چهارمین گل بارسا را هم به ثمر برساند.

در ادامه بارسلونا می توانست گل پنجم را هم بزند، اما به چهار گل بسنده کرد و با پیروزی ۴ بر ۰ شکست تحقیر واری را به لوس بلانکوس تحمیل کرد.

بارسلونا با این پیروزی نشان داد با ژاوی دوباره متولد شده و به هوادارانش این نوید را می دهد که یک مدعی بزرگ در سال های آینده خواهند بود.