در روز آخر مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۱ رئال مادرید با هدایت زیدان در ورزشگاه خانگی خود ۲ بر ۰ مونشن گلادباخ را شکست داد و به دور حذفی صعود کرد.

رئال مادرید که در فصل جاری روزهای پر فراز و نشیبی را پشت سر می‌گذارد، پس از چند نتیجه ناامید کننده در لالیگا، در چارچوب بازی هفته ششم و پایانی مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا میزبان مونشن گلادباخ بود.

شاگردان زیدان بازی را بهتر آغاز کردند و خیلی زود هم به گل رسیدند.  دقیقه ۹ ارسال لوکاس واسکز با ضربه سر کریم بنزما همراه شد و رئال مادرید به گل اول دست یافت.

پس از این گل رئال مادرید همچنان برتر از حریف بود، اما دقیقه ۲۴ پله‌آ با دروازه‌بان این تیم تک به تک شد و می‌توانست بازی را به تساوی بکشاند.

با این حال ضربه او از کنار دروازه به بیرون رفت. در حالی که دو تیم حمله می‌کردند، دقیقه ۳۱ این رئال مادرید بود که دروازه مونشن گلادباخ را باز کرد.

رودریگو با یک ارسال عالی باز هم کریم بنزما را در موقعیت گل قرار داد تا او با یک ضربه سر تمام کننده دومین گل خود و تیمش را به ثمر برساند.

در اینجا بخوانید:

با گل دوم رئال مونشن گلادباخ بازی را به طور کامل در اختیار گرفت و دقیقه ۳۶ روی ارسال پله‌آ ضربه سر تورام راهی به دروازه کورتوا پیدا نکرد.

سه دقیقه بعد شوت مودریچ که روی پاس رودریگو در موقعیت تک به تک قرار گرفته بود با بدشانسی به تیر دروازه گلادباخ برخورد کرد.

دقیقه ۴۳ مودریچ موفق به باز کردن دروازه حریف شد، اما داور این گل را آفساید دانست.

با آغاز نیمه دوم و دقیقه ۴۸ بود که ضربه سر کریم بنزما با واکنش خوب زومر سنگربان مونشن گلادباخ همراه شد.

در ادامه بازی متعادل بود و دقیقه ۶۳ شوت دیدنی تونی کروس توسط زومر به خوبی دفع شد.

دقیقه ۷۳ ضربه سر راموس توسط زومر دفع شد و مقابل بنزما افتاد، اما شوت مهاجم فرانسوی رئال مادرید به تیر دروازه برخورد کرد و گل نشد.

نهایتا شاگردان زیدان با نمایش خوب خود موفق شدند، مونشن گلادباخ را در هفته پایانی مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۱ شکست داده و به مرحله حذفی صعود کنند.