رئال مادرید با هدایت زیدان و در هفته چهاردهم لالیگا میهمان خود اتلتیکو بیلبائو را با نتیجه ۳ بر ۱ شکست داد تا نشان دهد در فصل جدید هم مدعی اصلی قهرمانی است.

در هفته چهاردهم لالیگا که در میانه هفته برگزار می‌شود، دیشب رئال مادرید میزبان اتلتیکو بیلبائو بود.

بازی سریع و هجومی آغاز شد و اولین فرصت جدی برای بیلبائو به وجود آمد. جایی که دقیقه ۴ روی یک ضد حمله سریع ضربه سر دی مارکوس روی ارسال ایناکی ویلیامز با اختلاف کمی از کنار دروازه رئال به بیرون رفت.

دقیقه ۱۳ رائول گارسیا بازیکن بیلبائو با دو خطا روی تونی کروس دو کارت زرد از داور دریافت کرد و خیلی زود تیم خود را ۱۰ نفره نمود.

در ادامه رئال مادرید رفته رفته بر بازی مسلط شد و توپ و میدان را در اختیار داشت، اما نمی‌توانست موقعیت گلی ایجاد کند.

با این حال نیمه اول ثانیه های پایانی خود در وقت تلف شده را پشت سر می‌گذاشت که رئال مادرید به گل رسید.

روی همکاری والورده و وینیسیوس، با یک پاس رو به عقب تونی کروس صاحب موقعیت شوت شد و با یک ضربه دقیق زمینی شاگردان زیدان در رئال را پیش انداخت.

در اینجا بخوانید:

با شروع نیمه دوم تلاش اتلتیکو بیلبائو برای جبران نتیجه افزایش پیدا کرد و دقیقه ۵۲ مزد حملات خود را گرفت و با پاس دی مارکوس و ضربه کاپا در دو مرحله به گل تساوی دست یافت.

پس از گل تساوی رئال مادرید که مقابل تیم ۱۰ نفره بیلبائو در زمین خود دنبال پیروزی بود، بازی را در اختیار گرفت و حملاتی را روی دروازه حریف تدارک دید.

در نتیجه آن دقیقه ۷۴ روی ارسال کارواخل بود که کریم بنزما با ضربه سر تمام کننده دوباره لوس بلانکوس را پیش انداخت.

پس از این گل بیلبائو هم پیش کشید و بازی شکل هجومی و با آهنگ سریع به خود گرفت. دقیقه ۸۴ ضربه کوردوبا در موقعیت مناسب با برخورد به مدافعین رئال مادرید بلوکه شد.

در دقیقه ۹۲ کورتوا با واکنشی تماشایی دروازه تیمش را نجات داد و یک دقیقه بعد رئال توسط کریم بنزما به گل سوم رسید تا خیال زیدان از پیروزی تیمش در این بازی کاملا راحت شود.

پاس مودریچ در محوطه جریمه بیلبائو به کریم بنزما رسید و او نیز با یک ضربه دقیق گل دوم خود و سوم رئال مادرید را به ثمر رساند.

نهایتا این بازی پر افت و خیز از هفته چهاردهم لالیگا با پیروزی ۳ بر ۱ رئال مادرید مقابل اتلتیکو بیلبائو به پایان رسید.

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا