رئیس جدید فدراسیون فوتبال در انتخابات پیش از ظهر امروز مشخص شد و سید شهاب الدین عزیزی خادم در انتخاباتی دو مرحله ای جانشین چهار ساله مهدی تاج شد تا دست علی کریمی از صندلی پرچالش فوتبال ایران کوتاه بماند.

مهدی تاج بیش از یک سال پیش از ریاست فدراسیون فوتبال به دلیل بیماری استعفا داد و در این مدت حیدر بهاروند سرپرستی فدراسیون را برعهده داشت.

اساسنامه فدراسیون تغییر کرد و شرایط برای حضور فوتبالی ها نیز مهیا شد، اما در این بین تنها علی کریمی بود که وارد انتخابات شد و رای نیاورد.

شهاب الدین عزیزی خادم، کیومرث هاشمی، علی کریمی و مصطفی آجرلو چهار کاندید نهایی ریاست فدراسیون بودند که ظهر امروز با هم رقابت کردند و در این بین تنها فوتبالی حاضر در این انتخابات بود که شکست سنگینی خورد و تنها ۹ رای آورد.

البته قابل پیش بینی بود وقتی که علی کریمی نسبت به عملکرد اعضای فدراسیون های قبلی فوتبال انتقادهای تندی می کند و اکثر رای دهندگان در انتخابات نیز از این فدراسیون ها هستند، او چنین رای پایینی بیاورد.

در واقع علی کریمی از شرایط لازم برای رای آوردن در انتخابات تنها روی ثبت نام حساب باز کرده بود و چیزی نیز نصیبش نشد.

در اینجا بخوانید:

در انتخابات امروز فدراسیون فوتبال و در دور نخست عزیزی خادم با ۳۵ رای، کیومرث هاشمی ۲۴ رای، مصطفی آجرلو ۱۸ رای و علی کریمی ۹ رای آوردند.

بنابراین عزیزی خادم و کیومرث هاشمی به دور دوم راه یافتند و در دور دوم شهاب الدین عزیزی خادم با ۴۹ رای و هاشمی با ۳۸ رای به انتخابات پایان دادند.

سید شهاب الدین عزیزی خادم رئیس جدید فدراسیون فوتبال شد تا از این پس روی صندلی داغ مهدی تاج تکیه زده و چالش های بزرگی را رو به روی خود ببیند.

به نظر می رسد از این پس بخشی از فدراسیون فوتبال که در سال های اخیر از قدرت کم تری برخوردار بوده است، حالا صاحب قدرت اصلی شده اند.

بخشی که به تیم مدیریتی علی کفاشیان بیش تر از تیم مهدی تاج نزدیک نشان می دهد.

با این حال پس از مشخص شدن رئیس جدید فدراسیون فوتبال نوبت به اعضای هیئت رئیسه رسید تا ترکیب فدراسیون جدید به طور کامل مشخص شود، هر چند که جای نایب رئیس اول و دوم عزیزی خادم با توجه به رد صلاحیت بهاروند و انصراف منصور قنبرزاده باقی ماند.

ترکیب هیئت رئیسه جدید فدراسیون فوتبال به قرار ذیل است :

نماینده هیئت ها :

۱- احسان اصولی (رئیس هیئت فوتبال خراسان رضوی)

۲- طهمورث حیدری (رئیس هیئت فوتبال چهارمحال و بختیاری)

نماینده باشگاه ها:

۳- بهرام رضاییان (مدیرعامل باشگاه پارس جنوبی جم)

۴- مهرداد سراجی (مدیرعامل باشگاه سایپا)

کارشناسان:

۵- احمدرضا براتی

۶- خداداد افشاریان

۷- میرشاد ماجدی

در اینجا بخوانید:

اما خبرها از فدراسیون جدید به ریاست عزیزی خادم نشان می دهد که دبیرکل فدراسیون فوتبال نیز به زودی تغییر خواهد کرد و مهدی محمد نبی جای خود را به علی خطیر معاون جنجالی باشگاه استقلال در زمان مدیریت فتحی خواهد داد.

علی خطیر همان کسی است که در زمان سرمربیگری استراماچونی با رفتارهای عجیب حواشی زیادی را برای آبی ها ایجاد کرد و در نهایت از مدیریت استقلال کنار گذاشته شد.

هنوز مشخص نیست عزیزی خادم چقدر در انتخاب خطیر جدی است و آیا نهادهای نظارتی اجازه ورود او به فدراسیون فوتبال را خواهند داد یا خیر؟

با این حال هنوز خیلی برای قضاوت کردن فدراسیون فوتبال با مدیریت عزیزی خادم زود است و باید منتظر ماند و دید این فدراسیون در مواجه با چالش های بزرگ پیش رو چه عملکردی خواهد داشت.

به امید تحقق وعده هایی که برای رسیدن به آن روزهای بسیار سختی در انتظار رئیس جدید است، رئیسی که حالا به آرزوی چندین ساله اش رسیده است !

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا