علیرضا فغانی پس از حواشی فراوان بالاخره به لیست داوران بین المللی ایران اضافه شد تا از این پس شانس اول آسیا برای حضور در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر باشد.

بدون شک باید علیرضا فغانی را بهترین داور ایران و آسیا در ۱۰ سال اخیر دانست و اغراق نیست اگر او را در جمع پنج داور برتر جهان بدانیم.

در حالی که در جام جهانی ۲۰۱۸ همگان فغانی را شایسته قضاوت فینال می دانستند، داور آرژانتینی جای او دیدار فرانسه و کرواسی را قضاوت کرد.

پس از جام جهانی ۲۰۱۸ بود که فغانی از استرالیا برای قضاوت در لیگ این کشور دعوت نامه دریافت کرد و پس از چند هفته قضاوت در لیگ ایران، راهی استرالیا شد و به این کشور مهاجرت کرد.

مهاجرت علیرضا فغانی از ایران و قضاوت نکردن او در لیگ برتر سبب شد تا در این مدت شایعه کنار گذاشتن بهترین داور حال حاضر ایران و آسیا از جمع داوران بین المللی ایران شنیده شده و هر روز پر رنگ تر شود.

بالاخره در حالی که از فغانی به عنوان شانس اول داوران آسیایی برای قضاوت در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر یاد می شد، دو روز پیش بود که لیست داوران بین المللی ایران به فیفا ارسال شد و مشخص گردید که نام علیرضا فغانی در آن وجود ندارد.

پس از پیگیری جدی رسانه ها و ورود سرپرست فدراسیون فوتبال حیدر بهاروند به ماجرا و دستور پیگیری او برای قرار دادن نام علیرضا فغانی به لیست داوران بین المللی ایران، بالاخره نام فغانی به داوران الیت ایران اضافه شد.

با توجه به این موضوع و اعلام رسمی فدراسیون فوتبال، لیست رجیستر شده داوران بین المللی ایران به قرار زیر است :

داوران فوتبال:

حسن اکرمی، سید علی اصغر مومنی، علیرضا فغانی ،  موعود بنیادی فر، سلطنت نوروزی، مهسا قربانی، بیژن حیدری، پیام حیدری، سید وحید کاظمی، مهناز ذکایی

کمک داوران فوتبال:

سعید قاسمی، علی میرزابیگی، سعید علی نژادیان، علیرضا ایلدروم، حسن ظهیری، محمدرضا منصوری، محمدرضا ابوالفضلی، آرمان اسعدی، فرهاد مروجی، انسیه خباز مافی نژاد، حبیبه ربوی گنجینه کتاب، بهاره سیفی نهاوندی

داوران فوتسال:

گلاره ناظمی، زری فتحی، زهرا رحیمی، محمود رضا نصیرلو، علی حفیظی، ابراهیم مهرابی افشار، وحید عرض پیما

داوران فوتبال ساحلی:

امیر فلاحی، حمید مقدم متین، ابراهیم اکبرپور، ابراهیم کرد

علیرضا فغانی با حضور در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر شانس بزرگی برای قضاوت در فینال دارد و می تواند همچون روسیه دوباره برای ایران افتخار آفرین باشد.

 

کوئیز های رافان نیوز در اینجا