والیبال روسیه در فینال لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ با شکست ۳ بر ۱ آمریکای میزبان قهرمان مسابقات شد.

تیم ملی والیبال روسیه در حالی که در این دوره از مسابقات لیگ ملت‌های والیبال با ترکیبی از بازیکنان جوان خود شرکت کرده بود و به بازیکنان اصلی استراحت داده بود با غلبه بر آمریکا با تمام ستارگانش به قهرمانی دست یافت.

قهرمانی روسیه در حالی رقم خود که این تیم در ارومیه و مقابل تیم ملی والیبال ایران با نتیجه ۳ بر ۰ شکست خورده بود. اما والیبال ایران در مرحله نهایی لیگ ملت‌های والیبال با دو شکست مقابل تیم‌های برزیل و لهستان به کار خود در لیگ‌ملت‌ها پایان داد.

والیبال روسیه در فینال لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ آمریکا را در دست اول با نتیجه ۲۵ بر ۲۳ شکست داد. اما در دست دوم مقابل این تیم با نتیجه ۲۰ به ۲۵ شکست خورد. در ادامه روسیه دست‌های سوم و چهارم را به ترتیب با نتایج ۲۵ بر ۲۱ و ۲۵ بر ۲۰ از آنِ خود کرد تا با شکست ۳ بر ۱ آمریکا در خاک این کشور قهرمان لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ شود.

در دیدار رده‌بندی نیز لهستان با جوانان خود با نتیجه قاطع ۳ بر ۰ در حالی تیم باتجربه و اصلی برزیل را شکست داد که سرمربی خود ویتالی هنین را در اختیار نداشت. در پایان مسابقات روسیه در مقام نخست قرار گرفت و آمریکا و لهستان به ترتیب دوم و سوم شدند. همچنین برزیل، ایران و فرانسه به ترتیب مقام‌های چهارم تا ششم را بدست آوردند.

 

عنوان‌های فردی لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹

 

عنوان ارشمندترین بازیکن مسابقات به مت اندرسون از آمریکا رسید. تیم منتخب لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ نیز که بر گرفته از بهترین‌های فنی هر یک از پست‌های والیبال است به شرح ذیل می‌باشد.

پاسور: مایکا کریستنسون از آمریکا     –    پشت‌خط‌زن: کلیوکا از روسیه   –   لیبرو: اریک شوجی از آمریکا

دریافت‌کننده‌ها: وولکوف از روسیه و بدنوژ از لهستان    –    سرعتی‌زن‌ها: مکس هولت از آمریکا و یاکوولف از روسیه

در حالی که در لیگ ملت‌های والیبال ایران عملکرد درخشانی در مرحله مقدماتی از خود نشان داد اما در مرحله نهایی فروغ چندانی نداشت و این رقابت‌ها را با جایگاه پنجمی به پایان رساند تا روسیه دومین سال متوالی قهرمان مسابقات شود.

حال باید منتظر لیگ ملت‌های سال آینده و درخشش والیبال ایران در آن رقابت‌ها بود تا شاید سال آینده طلسم روی سکو رفتن این تیم در مسابقات معتبر جهانی شکسته شود.

 

قهرمانی روسیه در لیگ ملت‌های 2019