رونالدو در منچستریونایتد ، آری بمب نقل و انتقالات ۲۰۲۱ فوتبال اروپا در الدترافورد منفجر شد و کریستیانو پس از ترک یوونتوس پروازی مستقیم به سمت منچستر داشت و از این پس شگفتانه بزرگ لیگ جزیره محسوب می‌شود.

حالا دیگر بر کسی پوشیده نیست که کریستیانو رونالدو رابطه خوبی با آلگری ندارد، یا حداقل برنامه های تاکتیکی او را مناسب بازی خود نمی‌داند.

همین اختلافات بود که پس از سال اول حضور رونالدو در تورین آلگری کنار گذاشته شد تا بلکه یوونتوس با فوق ستاره پرتغالی خود و یک تفکر جدید بتواند فاتح لیگ قهرمانان اروپا شود.

اما نتایج یووه مخصوصا در لیگ قهرمانان اروپا آن چیزی نبود که رونالدو و مدیران بیانکونری انتظار داشتند.

حتی ساری و پیرلو هم نتوانستند نتایج دلخواه را کسب کنند و در این راه نیز رابطه ایده‌آل و کاملا دوستانه‌ای با رونالدو برقرار نکردند، مخصوصا مائوریتسیو ساری.

به هر حال یوونتوس که با وجود هزینه زیاد در پرداخت دستمزد رونالدو، به آن هدف دلخواه نرسیده بود و حالا با اپیدمی کرونا مشکلات اقتصادی هم به معضلاتش اضافه شده بود، چندان بی میل به جدایی فوق ستاره پرتغالی نبود.

از طرفی نتیجه نگرفتن ساری و پیرلو خانواده آنیلی را بر آن داشت تا دوباره به فکر بازگرداندن آلگری بیافتند، تصمیمی که دقیقا بر خلاف میل رونالدویی بود که او هم از حضور در یوونتوس مایوس شده بود.

رونالدو بلافاصله پس از پایان فصلی که بدون کسب اسکودتو برای یووه به پایان رسید، درخواست جدایی را به مالکان باشگاه ارائه کرد، اما آن‌ها نمی‌خواستند او را به راحتی و رایگان، آن هم در حالی که هنوز یک فصل از قراردادش باقی مانده از دست بدهند.

همین شد که ژرژ مندس مدیر برنامه های رونالدو مامور شد تا برای انتقال کریستیانو باشگاه جدیدی را پیدا کند.

در اینجا بخوانید:

البته رونالدو به مندس اعلام کرده بود که اولویت او چالشی جدید است و برای آن چه تیمی بهتر از منچسترسیتی.

این در حالی است که تمامی باشگاه های مطرح و بزرگ اروپا از جمله رئال، پاری سن ژرمن و حتی یونایتد به دلیل مبلغ ۲۰ تا ۳۰ میلیون یورویی یووه برای آزادسازی رونالدو روی خوشی به مندس نشان نداده بودند.

مذاکره مندس با منچسترسیتی از این جهت به بن بست خورد که مدیران سیتی با توجه به شکست در جذب هری کین دل خوشی از مدیر برنامه مشهور بازیکنان بزرگ فوتبال نداشند.

لازم به ذکر است که مندس هم زمان مدیر برنامه بازیکنان بزرگی چون رونالدو و هری کین است.

از این رو شد که مندس دوباره به سمت منچستریونایتد چرخش پیدا کرد و او و رونالدو سعی کردند از طریق دوستان نزدیک خود از جمله ریو فردیناند و برونو فرناندز (و بر اساس شایعاتی سر الکس فرگوسن) گلیزرها را مجاب به نهایی کردن این انتقال کنند.

سرانجام آن چیزی شد که حالا در نقل و انتقالات تابستان ۲۰۲۱ فوتبال اروپا رسمی شده و آن بازگشت کریستیانو رونالدو به اولدترافورد و امضای قرارداد دو ساله او با باشگاه منچستریونایتد است.

طبق ادعای گاردین منچستریونایتد با یوونتوس برای جذب رونالدو در ازای ۲۰ میلیون یورو به توافق رسیده است.

البته شیاطین سرخ نتنها از این خرید ضرر نکردند، بلکه چیزی نزدیک به ۲۰۰ میلیون یورو بر ارزش سهامشان افزوده شد.

اما بدون شک بمب بزرگ نقل و انتقالات ۲۰۲۱ فوتبال اروپا که در لیگ جزیره و شهر منچستر منفجر شده بیش از هر چیزی برای مسئولان اتحادیه فوتبال انگلیس و لیگ برتر هیجان انگیز و سودآور خواهد بود و بدون شک شگفتانه آن‌ها برای هواداران فوتبال است.

آری از امروز تماشای لیگ جزیره با حضور رونالدو جذاب تر خواهد بود.