رونالدو تنها ۷ گل با علی دایی برای بهترین گلزن جهان شدن فاصله دارد، اما دیشب در لیگ ملت های اروپا ۲۰۲۰ موفق به گلزنی نشد و تیم ملی پرتغال در زمین خود مقابل فرانسه با یک گل شکست خورد.

در هفته پنجم لیگ ملت های اروپا ۲۰۲۰ تیم ملی پرتغال میزبان فرانسه بود در مهم ترین بازی هفته تیم پیروز شانس بزرگی برای صعود داشته باشد.

دو تیم بازی را نزدیک و متعادل آغاز کردند، اما دقیقه ۶ بازی شوت از راه دور کریستیانو رونالدو می توانست خطر ساز شود که لوریس با واکنشی مناسب توپ را دفع کرد.

در ادامه و با گذشت دقایقی فرانسه که کیلیان امباپه را در اختیار نداشت، رفته رفته بر بازی مسلط شد و چند موقعیت خوب به دست آورد که دروازه‌بان پرتغال پاتریسیو هر بار به خوبی آن را دفع نمود.

در اینجا بخوانید:

با این حال تیم ملی فرانسه در دقیقه ۵۶ روی شوت محکم رابیو از گوشه سمت چپ محوطه جریمه و پس از دفع ناقص پاتریسیو توسط انگولو کانته به گل برتری دست یافت.

پس از این گل هم فرانسه بهتر بود، اما با وجودی که پرتغال در اواخر بازی سعی می کرد از شکست فرار کند در این امر موفق نبود تا رونالدو هم در گلزنی ناکام باشد و از نزدیک شدن به رکورد علی دایی باز بماند.

نهایتا تیم ملی پرتغال در این بازی با نتیجه ۱ بر ۰ از فرانسه شکست خورد.

همچنین در دیگر بازی های مهم هفته پنجم لیگ ملت های اروپا ۲۰۲۰ آلمان ۳ بر ۱ اکراین را شکس داد، سوئد ۲ بر ۱ کرواسی را از پیش رو برداشت و اسپانیا مقابل سوئیس با تساوی ۱-۱ متوقف شد.

 

 

ویدئوهای طنز و سرگرمی رافان نیوز