رونالدو و رکورد علی دایی که بالاخره شکسته شد و فوق ستاره پرتغالی در جریان تساوی ۲-۲ تیم های ملی فرانسه و پرتغال در یورو ۲۰۲۰ به این مهم رسید.

دیشب دور گروهی یورو ۲۰۲۰ با بازی های همزمان و بسیار حساس و البته جذاب گروه ششم به پایان رسید.

جایی که تیم ملی آلمان در شبی که مقابل مجارستان غافلگیر شد و دو بار عقب افتاد، اما نهایتا با تساوی ۲-۲ راهی مرحله یک هشتم شد و باید در این مرحله یک بازی سنتی و تماشایی را با انگلیس برگزار کند.

اما در دیگر دیدار گروه ششم یورو ۲۰۲۰ تیم های ملی فرانسه و پرتغال به دیدار هم رفتند.

یک دیدار جذاب و پرگل که پنالتی در آن حرف اول را زد و سرنوشت بازی را تعیین کرد.

در حالی که دو تیم سعی می کردند بازی تهاجمی را در دستور کار خود داشته باشند، این پرتغال بود که با خطای شدید لوریس سنگربان فرانسه روی دنیلو صاحب یک ضربه پنالتی شد.

دقیقه ۳۰ رونالدو پشت توپ ایستاد و با فریب لوریس دروازه فرانسه را باز کرد.

در اینجا بخوانید:

شاگردان دیدیه دشان که نمی خواستند در خانه مغلوب شوند، حملات خود را شدت بخشیدند و لحظات پایانی نیمه اول صاحب یک ضربه پنالتی شدند.

کریم بنزما پشت توپ ایستاد و او نیز سنگربان پرتغال را فریب داد و دروازه این تیم را باز کرد.

در حالی که هنوز دو دقیقه از آغاز نیمه دوم نگذشته بود فرانسه در یک حمله سریع خط دفاع تیم ملی پرتغال را غافلگیر کرد و این کریم بنزما بود که در دقیقه ۴۷ در موقعیت تک به تک دروازه حریف را دوباره باز کرد.

پرتغال دوباره پیش کشید و فرانسه سعی کرد بازی را اداره کند، اما دقیقه ۶۰ بود که روی یک ارسال از سمت چپ توپ به دست مدافع آبی‌پوشان برخورد کرد و داور باز هم برای پرتغال پنالتی گرفت.

رونالدو دوباره پشت توپ پنالتی ایستاد و این بار با یک ضربه مطمئن تر لوریس را فریب داد و بازی را به تساوی کشاند.

در ادامه با وجود تلاش دو تیم توپی از خط دروازه ها عبور نکرد و این بازی هم با تساوی ۲-۲ به پایان رسید تا هر سه تیم قدرتمند گروه راهی مرحله یک هشتم یورو ۲۰۲۰ شوند.

اما این دیدار یک ویژگی جالب برای ایرانی‌ها داشت، چرا که در آن رونالدو با دو گلی که به ثمر رساند به رکورد علی دایی رسید و حالا این فرصت را دارد که با گلزنی در بازی های آینده از رکورد اسطوره فوتبال ایران عبور کند.

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا