روز ۲۷ آذر و زمان اعلام بهترین فوتبالیست مرد سال ۲۰۲۰ جهان، یک رقابت دیگر بین کریستیانو رونالدو و لیونل مسی خواهد بود تا جایزه The Best 2020 را به خود اختصاص دهند، هر چند که روبرت لواندوفسکی نیز شانس زیادی برای کسب این عنوان دارد.

از سال ۲۰۰۷ بود که رقابت لیونل مسی و رونالدو شکل جدی به خود گرفت و آن‌ها هر سال برای کسب عنوان توپ طلا با هم رقابت می‌کردند.

سال ۲۰۰۷ هر دو ابر ستاره عصر حاضر فوتبال جهان رقابت را به کاکا برزیلی باختند، اما از سال ۲۰۰۸ تاکنون افتخارات را بین هم تقسیم می‌کنند.

۲۰۰۸ کریستیانو رونالدو، ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲ در چهار دوره متوالی لیونل مسی و ۲۰۱۳ دوباره رونالدو بهترین بازیکن سال جهان شدند و توپ طلا را به خود اختصاص دادند.

از سال ۲۰۱۶ که فیفا خود را از فرانس فوتبال و اهدای جایزه توپ طلا جدا کرد، رسما بهترین بازیکن سال جهان با انتخاب فیفا موفق به دریافت جایزه‌ای موصوم به The Best می‌شد.

در اینجا بخوانید:

رونالدو دو سال اول در دو دوره متوالی جایزه د بست را به خود اختصاص داد، سال ۲۰۱۸ لوکا مودریچ، رونالدو و محمد صلاح را جا گذاشت و سال ۲۰۱۹ نیز بالاخره لیونل مسی بهترین بازیکن جهان از نگاه فیفا شد.

در حالی که فرانس فوتبال به دلیل بحران کرونا امسال توپ طلای ۲۰۲۰ را اهدا نمی‌کند و این مراسم را کلا لغو کرده است، فیفا مراسم The Best 2020 را روز ۲۷ آذر برگزار می‌کند تا بهترین های فوتبالیست جهان را معرفی نماید.

برای انتخاب بهترین بازیکن مرد جهان در سال ۲۰۲۰ فیفا سه نامزد نهایی را معرفی کرد که روبرت لواندوفسکی، لیونل مسی و کریستیانو رونالدو برای این منظور با هم رقابت خواهند کرد.

البته شایعات پیرامون مراسم The Best 2020 نشان می‌دهد که دریافت جایزه امسال به لواندوفسکی خواهد رسید و او طبق شنیده‌ها از شانس بیش‌تری برای رسیدن به عنوان بهترین بازیکن مرد جهان در سال ۲۰۲۰ برخوردار است.

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا