رکورد علی دایی که یک رکورد بی نظیر با ۱۰۹ گل زده در رده ملی بود حالا مشترکا در اختیار کریستیانو رونالدو نیز قرار دارد و طبیعتا به زودی شکسته خواهد شد، اما باید به این نکته مهم توجه کرد که اسطوره فوتبال ایران بدون شک نامی جوادانه در فوتبال ایران، آسیا و حتی جهان خواهد داشت.

علی دایی سال های سال با ۱۰۹ گل ملی که در طول چیزی نزدیک به ۲۰ سال و حتی بیش تر، تلاش و پشتکار بی وقفه به دست آمده بود برای ایران افتخار آفرینی کرد.

در واقع علی دایی برای رسیدن به این جایگاه سال ها تلاش کرد، رنج کشید و با اراده فولادین خود از خیلی موقعیت های مناسب گذشت تا به فوتبال ملی کشورش کمک کند.

نتیجه این کمک، ممارست و تلاش شد ۱۰۹ گلی که حالا جاودانه شده است.

هر چند رونالدو در بازی دو شب پیش پرتغال و فرانسه با دو گلی که زد به رکورد علی دایی رسید و به زودی آن را پشت سر خواهد گذاشت، اما بدون شک فوتبال جهان به خاطر شخصیت مثال زدنی و اراده استوار دایی همواره به اسطوره ایرانی ادای احترام خواهد کرد.

در اینجا بخوانید:

این را به روشنی می توان در پیام های بزرگان فوتبال ایران و حتی جهان از پرسپولیسی ها تا استقلالی ها دریافت و آن از دید شورای عالی تمبر ایران نیز پنهان نمانده است.

دیروز شورای تمبر ایران طرح تصویری از علی دایی و نشان ۱۰۹ گل او را به تصویب رساند، تا از این پس علی دایی و ۱۰۹ گل او نیز به گنجینه تمبرهای ارزشمند ایران اضافه شوند.

به امید اینکه روزی علی دایی را در جایگاهی ببینیم که استحقاق آن را دارد و می تواند در آن برای مردم ایران شادی و نشاط و روحیه بالاتری را به ارمغان آورد.

بون شک این جایگاه همان صندلی مدیریت فوتبال آسیا است و سابقه سخت کوشی و اراده استوار دایی و البته شخصیت بزرگ و بین المللی او نشان می دهد که این جایگاه دست یافتنی خواهد بود.