با اعلام دو باشگاه چلسی و یونتوس مائوریتسیو ساری مربی رسمی رونالدو در یونتوس شد و احتمالا فرانک لمپارد سرمربی چلسی خواهد شد.

در حالی که از مدت‌ها قبل باشگاه یونتوس به دنبال تغییر آلگری و انتخاب یک مربی بزرگ برای جانشینی او بود در نهایت مائوریتسیو ساری را انتخاب کرد. ساری که با درخشش در ناپولی خود را در کانون توجهات تیم‌های بزرگ قرار داد تابستان سال گذشته بود که به چلسی پیوست.

در چلسی فصل پر فراز و نشیبی را طی کرد و در نهایت در لیگ برتر سوم شد، به فینال جام حذفی رسید و لیگ اروپا را فتح کرد. این در حالی بود که گفته می‌شد با توجه به عدم ثبات در نتیجه‌گیری با ساری مالک چلسی از او رضایت نداشته و قصد برکناری او را دارد.

از طرفی باشگاه یونتوس نیز در پی عدم نتیجه‌گیری با آلگری در لیگ قهرمانان اروپا و اختلاف رونالدو با او در مورد تاکتیک تدافعی تیم در بازی‌های مهم، آلگری را اخراج کرد و برای جانشینی او سراغ گزینه‌های بزرگی رفت.

 

مائوریتسیو ساری سرمربی جدید یونتوس

 

توافق اجباری یونتوس و ساری برای همکاری

 

یونتوس که با خرید رونالدو قصد داشت تا افتخارات خود در ایتالیا را به مسابقات با ارزش اروپایی نیز بکشاند قصد استخدام مربیان بزرگی چون گواردیولا و پوچتینو را داشت.

اما هر دوی آن‌ها مصمم به اجرای تعهدات خود در باشگاه تحت قرارداد بودند و حاضر نشدند که پیشنهاد یونتوس را بپذیرند. در نهایت یونتوسی‌ها تنها گزینه در دسترس و قابل استخدام را که از نظر رونالدو و بزرگان تیم قابل پذیرش بود را انتخاب کردند.

ساری که می‌دانست در چلسی دیگر جایی در تفکرات مالک روسی این تیم ندارد با یونتوس به توافق رسید. پس از توافق با یونتوس ساری از چلسی درخواست جدایی کرد و در یک تفاهم دو طرفه از چلسی جدا شد و بصورت رسمی با یونتوس قرارداد سه ساله‌ای را امضا کرد.

باشگاه چلسی نیز در یک اطلاعیه در سایت خود بصورت رسمی تفاهم با ساری را برای جدایی اعلام و از زحمات او در چلسی تشکر کرد. همچنین باشگاه یونتوس هم در سایت رسمی خود پس از بیان افتخارات و معرفی ساری از همکاری با مائوریتسیو ساری تا پایان سال ۲۰۲۲ خبر داد.

از باشگاه چلسی نیز خبر می‌رسد که این باشگاه به دنبال جذب فرانک لمپارد بازیکن سابق خود است که در تیم دربی کانتی عملکرد موفقی داشته و نشان داده در عرصه مربیگری حرف‌هایی برای گفتن دارد.

لمپارد با دربی کانتی حتی توانست در جام حذفی منچستریونایتد را در خانه این تیم شکست دهد و به مرحله بعد صعود کند. پس از اینکه ساری مربی رسمی رونالدو در یونتوس شد احتمالا باید لمپارد را نیز سرمربی چلسی بدانیم.

 

فرانک لمپارد جانشین ساری در چلسی