با ورود گابریل کالدرون به تهران برای مذاکرات نهایی حال او در نزدیکی سرمربیگری پرسپولیس قرار دارد.

شامگاه ۹ تیر ۱۳۹۸ گابریل کالدرون به تهران رسید و مورد استقبال خلیلی سرپرست باشگاه قرار گرفت. کالدرون از ساعت ۱۱ امروز ۱۰ تیر در حال مذاکرات نهایی با مسئولان پرسپولیس است تا پس از توافق نهایی طرفین، عقد قرارداد رسمی انجام شود.

در صورتی که قرارداد کالدرون و باشگاه پرسپولیس امروز به امضا برسد این مربی عصر در تمرین این تیم حاضر شده و برای بازیکنان معارفه خواهد شد. قرار است کالدرون را در پرسپولیس دو دستیار خارجی همراهی کنند که به زودی به تهران خواهند آمد.

 

کارنامه مربیگری گابریل کالدرون

 

گابریل کالدرون که در جام جهانی ۱۹۹۰ ایتالیا در ترکیب تیم ملی آرژانتین حضور داشته و حتی در فینال مقابل آلمان غربی به میدان رفته است، در آغاز دوران مربیگری خود هدایت تیم‌های کان فرانسه و لوزان اسپورت سوئیس را بر عهده داشته است.

پس از آن به تیم ملی عربستان رفت و در مقدماتی جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان با کسب نتایج خوب بالاتر از کره جنوبی عربستان را در گروه خود اول کرد و جواز حضور در جام جهانی را بدست آورد.

در حالی که پس از جام جهانی به عمان رفت و نتوانست این تیم را در جام ملت‌های آسیا ۲۰۰۷ از مرحله گروهی بالا ببرد، اما دوباره به عربستان برگشت و در فصل ۲۰۰۹-۲۰۰۸ هدایت الاتحاد این کشور را بر عهده گرفت.

او در الاتحاد یک قهرمانی لیگ و یک نایب قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا را بدست آورد. کالدرون در ادامه به الهلال عربستان رفت و این تیم را نیز به قهرمانی لیگ عربستان و جام ولیعهد این کشور رساند.

اما در ادامه این مربی آرژانتینی نتوانست عملکرد خوب خود را ادامه دهد و کم‌تر از یک سال در بحرین و فقط چهار ماه در رئال بتیس مربیگری کرد و هر بار از تیم خود اخراج شد.

حال که سرمربیگری پرسپولیس در نزدیکی کالدرون است، باید دید که آیا این مربی به دوران اوج خود بر خواهد گشت یا هنوز در مسیر شکست قرار دارد؟ البته پرسپولیس با هواداران میلیونی و حفظ بازیکنان اصلی و تاثیرگذار خود این پتانسی را دارد که سکوی پرتاب گابریل کالدرون باشد.

ولی همه این موارد را گذشت زمان مشخص خواهد کرد….

 

ورود کالدرون سرمربی جدید پرسپولیس به تهران

 

 

ویدئوی جذاب مهران مدیری را در اینجا دنبال کنید.