پس از مدت‌ها مذاکره و با اعلام رسمی فتحی مدیرعامل استقلال سرمربی جدید استقلال، آندره‌آ استراماچونی شد.

در حالی که از مدت‌ها پیش رسانه‌های ایتالیایی خبر قریب‌الوقوع بودن سرمربیگری استراماچونی در استقلال را داده بودند و پس از مذاکره طولانی مدت مدیران استقلال با وی، امروز فتحی بصورت رسمی خبر قطعی شدن حضور او در استقلال را اعلام کرد.

آندره‌آ استراماچونی سابقه سرمربیگری در تیم‌های بزرگی همچون اینتر ایتالیا را در کارنامه خود دارد. استراماچونی مربی ۴۳ ایتالیایی و زاده شهر رم در پایتخت این کشور، مربیگری خود را در تیم زیر ۱۷ ساله‌های رم آغاز کرد.

یک سال بعد به تیم زیر ۱۹ ساله‌های اینتر پیوست و به مدت سه سال در این تیم فعالیت داشت.

 

استراماچونی سرمربی جدید استقلال

 

کارنامه مربیگری استراماچونی

 

کارنامه مربیگری استراماچونی را باید از حضور او در اینتر بررسی کرد چرا که اینتر اولین تجربه مهم مربیگری او محسوب می‌شود. استراماچونی در فصل ۲۰۱۲-۲۰۱۱ و پس از اخراج رانیری مربیگری اینترمیلان را برعهده گرفت.

او در ۹ بازی باقیمانده از فصل نتایج قابل قبول ۵ برد، دو مساوی و دو باخت بدست آورد تا مسئولان اینتر را مجاب کند که قراردادش را تا سال ۲۰۱۵ تمدید کنند. استراماچونی در نیم فصل اول فصل ۲۰۱۳-۲۰۱۲ نتایج بسیار خوبی با اینتر گرفت و تقریبا تمام تیم‌های بزرگ ایتالیا از جمله یونتوس و میلان و ناپولی را شکست داد.

اما در نیم فصل دوم نتیاج ضعیفی بدست آورد و با رتبه نهمی کار خود را در اینتر پایان یافته دید. بعد از اینتر در سال ۲۰۱۴ به ادینزه رفت و در یک فصل حضور در این تیم نتایج خوبی نگرفت و از کار برکنار شد.

استراماچونی از سال ۲۰۱۵ به مدت یک فصل هم در پاناتینایکوس یونان سپری کرد و از آنجا نیز اخراج شد. آخرین تیمی که استراماچونی هدایت آن را برعهده گرفت تیم اسپارتا پراگ جمهوری چک بود که در فصل ۲۰۱۸-۲۰۱۷ با این تیم به مقام سومی لیگ جمهوری چک رسید.

باید دید که او در استقلال می‌تواند همانند نیم فصل اول حضور در اینتر موفق شود یا خیر؟ بدون شک گذر زمان نشان‌دهنده عملکرد استراماچونی در استقلال خواهد بود. هر چند که مدیران استقلال امیدواری زیادی به موفقیت سرمربی جدید استقلال، آندره‌آ استراماچونی دارند.

 

استقلال و انتخاب استراماچونی

 

 

برای تماشای عکس‌های گرافیکی زیبا با موضوعات مختلف اینجا را کلیک کنید.