طبق ادعای خبرگزاری آنا فدراسیون والیبال ایران برای انتخاب سرمربی تیم ملی در المپیک توکیو مذاکرات خود را با برناردو رزنده سرمربی سابق و موفق برزیل آغاز کرده است.

بلافاصله پس از قطع همکاری با کولاکوویچ فدراسیون والیبال یک جلسه هم اندیشی برای انتخاب سرمربی تیم ملی برگزار کرد و در آن جلسه مذاکره با خولیو ولاسکو مطرح شد.

مذاکرات با ولاسکو سرمربی سابق تیم ملی ایران ادامه داشت، اما بدلیل بحران کرونا هیچگاه شکل جدی و نهایی به خود نگرفت.

البته قرارداد ولاسکو با فدراسیون والیبال ایتالیا مانع بزرگی برای پیوستن این سرمربی محبوب آرژانتینی به تیم ملی ایران است و داورزنی در پی حل این مشکل بود.

پس از آن داورزنی در مصاحبه‌ای اعلام کرد که مذاکره با ولاسکو بدلیل بحران کرونا متوقف شده و احتمال حضور سرمربی ایرانی در راس کادر فنی تیم ملی را قابل توجه دانست.

با این حال امروز خبرگزاری آنا مدعی شد که فدراسیون والیبال مذاکرات خود را با سرمربیان خارجی آغاز کرده و برای این منظور دست روی یک مربی بزرگ بنام برناردو رزنده سرمربی سابق تیم ملی برزیل گذاشته است.

در اینجا بخوانید:

رزنده از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۷ سرمربی تیم ملی برزیل بود و با این تیم به افتخارات بزرگی از جمله قهرمانی در لیگ جهانی، قهرمانی جهان و المپیک دست یافته است.

این سرمربی موفق برزیلی پس از جدایی از تیم ملی کشورش کار خود را به فعالیت‌های دانشگاهی محدود کرده و بیش‌تر به استراحت پرداخته است.

با این حال یک پیشنهاد خوبِ کوتاه مدت، آن هم از تیم ملی ایران و آن هم در المپیک توکیو می‌تواند جذابیت قابل توجهی برای رزنده ۶۰ ساله و کهنه کار داشته باشد.

تیم ملی والیبال ایران تا اوایل سال آینده هیچ رویدادی پیش روی خود ندارد و برنامه آماده سازی آن از اوایل ۱۴۰۰ برای حضور در المپیک توکیو آغاز می‌شود.

باید دید آیا برناردو رزنده برزیلی سرمربی تیم ملی والیبال ایران در المپیک ۲۰۲۰ توکیو که در سال ۲۰۲۱ برگزار می‌شود، خواهد بود یا خیر؟

 

 

 

 

ویدئوهای طنز و سرگرمی رافان نیوز