فدراسیون جهانی والیبال در دورانی که مسابقات در جهانی تعطیل بود و الان نیز با محدودیت هایی رو به روست، بهترین بازیکن جهان را هر هفته انتخاب می کند که سعید معروف در هفته‌ای که گذشت به عنوان بهترین بازیکن معرفی شد.

سعید معروف بدون شک بهترین ولیبالیست تاریخ ایران است و سالیان طولانی در سطح اول والیبال جهان و ایران حضور داشته است.

در سال ۲۰۰۳ بود که سعید معروف در قالب تیم ملی زیر ۱۹ ساله های ایران به مقام سوم جهان رسید و دو سال بعد به تیم ملی بزرگسالان دعوت شد.

از سال ۲۰۰۵ تاکنون در ۱۵ سال حضور مستمر در تیم ملی پاسور توانمند و بازیکن تاثیرگذار والیبال ایران بود و نقش پر رنگی در موفقیت های این تیم داشت.

اوج شکوفایی سعید معروف زیر نظر خولیو ولاسکو بود، جایی که پاسور تیم ایران به آرامی در مسیر پیشرفت و پختگی قرار گرفت و به یک بازیکن کامل والیبال تبدیل شد که می‌تواند یک هبر واقعی درون زمین باشد.

معروف در اکثر بازی های تیم ملی در سطح جهان عنوان بهترین پاسور مسابقات را به خود اختصاص می داد و کم کم در جهان به یک والیبالیست مطرح و بزرگ تبدیل شد.

تا جایی که کم تر کسی از بازیکنان والیبال و همچنین هواداران والیبال بود که او را نشناسد.

در مقطعی معروف والیبال ایران را پردرآمدترین والیبالیست جهان می‌دانستند و حالا او عضو یک تیم چینی است و با توجه به قوانین این کشور نمی‌تواند در لیگ چین بازی کند.

با این حال سعید معروف به زودی باید به تمرینات تیم ملی اضافه شده و خود را برای لیگ ملت های ۲۰۲۱ و المپیک توکیو آماده کند.

در هفته ای که گذشت فدراسیون جهانی والیبال سعید معروف را به عنوان بهترین جهان معرفی کرد تا افتخاری دیگر از طریق او نصیب والیبال ایران شود.