میلان در اولین بازی خود از مرحله گروهی لیگ اروپا ۲۰۲۱ و در زمین سلتیک این تیم را با حضور ۶۶ دقیقه ای زلاتان ابراهیموویچ ۳ بر ۱ شکست داد.

تیم فوتبال میلان ایتالیا در اولین بازی از دور گروهی لیگ اروپا و در اسکاتلند میهمان سلتیک بود.

بازی متعادل و نزدیک در میانه‌های زمین آغاز شد تا اینکه میلان در اولین موقعیت جدی دقیقه ۱۴ به گل رسید.

حرکت عرضی کاستلیخو از سمت راست و ارسال دقیق او را کرونیچ با ضربه سری زیبا وارد دروازه سلتیک کرد و روسونری پیش افتاد.

پس از آن بازی دوباره آرام و متعادل دنبال شد و چند حمله نصفه و نیمه سلتیک هم خطری روی دروازه دوناروما ایجاد نکرد.

تا اینکه دقیقه ۴۲ در یک حمله سریع، تئو هرناندز در پشت محوطه جریمه با یک پاس عرضی براهیم دیاز را صاحب توپ کرد و او نیز با عبور از مدافع پیش روی خود و ضربه ای دقیق به گوشه دروازه حریف در میان بهت مدافعین و دروازه‌بان سلتیک گل دوم را هم برای میلان به ثمر رساند.

در اینجا بخوانید:

نیمه دوم سلتیک بهتر بود و با آغاز آن حملات خود را شروع کرد. همان چند دقیقه ابتدایی بود که ضربه لاکسالت از بالای دروازه میلان بیرون رفت.

در حالی که میلان عقب نشسته بود و قصد اداره بازی را داشت، دقیقه ۷۶ روی یک کرنر از سمت چپ محمد الیونسی با یک ضربه سر زیبا دروازه دوناروما را باز کرد و اختلاف را برای سلتیک به حداقل رساند.

پس از آن میلان سعی کرد با چند تعویض روند بازی را به سود خود تغییر دهد. از این رو بود که ینس پتر هاگ و سالماکرز به میدان آمدند.

اما این تعویض‌ها هم نتوانستند حملات سلتیک را متوقف کنند و دقیقه اول وقت های تلف شده ضربه اولیویر اِنجام از پشت محوطه جریمه دروازه روسونری را تهدید کرد و توپ او با اختلاف کمی به بیرون رفت.

با این حال دو دقیقه بعد روی یک ضد حمله پتر هاگ با دروازه‌بان سلتیک تک به تک شد و با یک ضربه مطمئن دروازه حریف را باز کرد تا میلان در آغاز کار خود در مرحله گروهی لیگ اروپا ۲۰۲۱ و در شب کم فروغ زلاتان ابراهیموویچ میزبان اسکاتلندی خود را ۳ بر ۱ شکست دهد.