سوپرجام اروپا ۲۰۲۱ با قهرمانی دوباره چلسی به پایان رسید، چرا که شاگردان توماس توخل پس از تساوی ۱-۱ در ۱۲۰ دقیقه تلاش سخت و نفس گیر، در نهایت با پیروزی ۶ بر ۵ در ضربات پنالتی کار خود را به پایان رساندند.

دیشب چلسی در سوپرجام ۲۰۲۱ فوتبال اروپا به دیدار ویارئال رفت.

آبی های لندن از همان ابتدا بازی تهاجمی و زیبایی ارائه داده و توپ و میدان را در اختیار داشتند.

در نتیجه این بازی برتر بود که چلسی دقیقه ۲۷ روی فرار کای هاوارتز از سمت چپ و پاس عرضی او به مقابل دروازه حریف، با یک ضربه تمام کننده از حکیم زیاش به گل اول دست یافت.

در ادامه و تا پایان نیمه اول چلسی باز هم تیم برتر میدان بود، با این حال ویارئال در خط دفاع منسجم تر نشان داد و توانست حملات آبی ها را کنترل کند.

در اینجا بخوانید:

با آغاز نیمه دوم ویارئال در حمله نیز بهتر ظاهر شد و توانست تا حدود زیادی بازی را به تعادل بکشاند.

در حالی که نیمه دوم به نیمه خود رسیده بود، ویارئال حملاتش گسترش یافت و در یک حمله حساب شده و کار تیمی زیبا، این جرارد مورنو بود که با پاس بائولایه دیا بازی را به تساوی کشاند.

در ادامه چلسی باز هم در حملات دست برتر را داشت، اما ویارئال به خوبی توانسته بود، حملات این تیم را خنثی کند.

بازی با این شرایط پس از اتمام وقت قانونی، در ۳۰ دقیقه اضافی نیز پیش رفت تا دو تیم پس از ۱۲۰ دقیقه نزدیک و نفس گیر در ضربات پنالتی دنبال پیروزی باشند.

در ضربات پنالتی ابتدا کای هاوارتز برای چلسی و سپس آسیا مندی برای ویارئال توپ ها را از دست دادند، اما در ادامه همه بازیکنان دو تیم موفق به گلزنی شدند تا اینکه در پنالتی هفتم و پس از گلزنی رودیگر، کپا آریزابالاگا ضربه رائول آبیول را گرفت تا این چلسی باشد که با پیروزی ۶ بر ۵ در ضربات پنالتی قهرمان سوپرجام ۲۰۲۱ فوتبال اروپا شود.