دورتمند با پیروزی ۲ بر ۰ مقابل بایرن مونیخ در سوپرکاپ آلمان موفق به کسب عنوان قهرمانی و اولین جام فصل شد. 

در چارچوب سوپرکاپ فوتبال آلمان دو تیم بایرن مونیخ و دورتمند در ورزشگاه وستفالن دورتمند به مصاف هم رفتند. دورتمند از همان ابتدا بازی بهتری از خود نشان داد و حتی در دقیقه ۲ و روی ضربه رویس تا آستانه باز کردن دروازه بایرن هم پیش رفت اما واکنش نویر مانع گلزنی زنبورها شد.

با وجود بهتر شدن بایرن مونیخ و خلق چند موقعیت توسط بازیکنان این تیم اما باز هم دورتمند ۱۲ دقیقه بعد یک فرصت مهم گلزنی را توسط آلکاسر از دست داد.

در ادامه بازی و در حالی که دو تیم چندین موقعیت گلزنی داشتند اما واکنش‌های خوب دروازه‌بانان هر بار مانع بزرگی بر سر راه گلزنی آن‌ها بود و نیمه اول با نتیجه تساوی بدون گل پایان یافت.

با شروع نیمه دوم، دورتمند تیم برتر زمین بود و تنها سه دقیقه پس از آغاز نیمه دوم توسط پابلو آلکاسر به گل رسید. این گل روی حرکت سانچو و پاس عرضی این بازیکن به آلکاسر به ثمر رسید.

بعد از این گل بایرن مونیخ حملات پر دامنه خود را از سر گرفت و در دقیقه ۵۶ روی ضربه گورتسکا می‌توانست به گل تساوی برسد اما باز هم واکنش دیدنی دروازه‌بان دورتمند هیتز مانع گلزنی باواریایی‌ها شد.

در حالی که بایرن مونیخ در دقیقه ۶۸ یک فرصت طلایی گلزنی را از دست داد، دورتمند روی یک ضد حمله و با حرکت نفوذی سانچو و ضربه این بازیکن در دقیقه ۶۹ به گل دوم دست یافت تا حکم قهرمانی خود را در سوپرکاپ آلمان امضا کند.

بایرن مونیخ در ادامه تلاش خود برای جبران نتیجه را بیش‌تر کرد اما نتوانست راهی به دروازه دورتمند پیدا کند تا سوپرکاپ آلمان با برتری ۲ بر ۰ دورتمند پایان یابد.

 

بایرن مونیخ و دورتمند در سوپرکاپ آلمان

 

قهرمانی دورتمند مقابل بایرن مونیخ در سوپرکاپ آلمان

 

 

ویدئوهای طنز و سرگرمی رافان‌نیوز را از دست ندهید