سوپر لیگ اروپا با اعلام رسمی ۱۲ باشگاه بزرگ اروپا از جمله رئال مادرید منچستریونایتد و میلان از بامداد دیروز رسما شکل گرفت تا آینده فوتبال جهان را تحت تاثیر قرار داده و به نوعی نقشه ای شوم برای چپاول پول چند باشگاه مطرح باشد.

فلورنتینو پرز بامداد دیروز دوشنبه ۳۰ فروردین به وقت تهران رسما تشکیل یک لیگ اروپایی با حضور باشگاه های بزرگ اروپا را اعلام کرد.

سوپر لیگ اروپا که قرار است تورنمنتی باشد برای حضور مداوم و طولانی مدت باشگاه های بزرگ و متمول و کسب درآمدهای هنگفت برای آن ها.

تاکنون ۱۲ باشگاه بزرگ اروپا به این مسابقات پیوسته اند که قرار است در دو گروه ۱۰ تیمی و بصورت دوره ای و رفت و برگشت برگزار شود.

در سوپر لیگ اروپا سه تیم اول هر گروه به مرحله یک چهارم مستقیما صعود می کنند و تیم های چهارم و پنجم نیز در پلی آف به مصاف هم می روند تا دو تیم باقیمانده از مرحله یک چهارم نهایی را مشخص کنند.

حضور تیم های بزرگی چون رئال مادرید، یوونتوس، منچستریونایتد، بارسلونا، میلان و اینتر برای ۲۳ سال در این مسابقات تضمین شده است و به نوعی انحصار ایجاد می کند.

انحصاری که فرصت ظهور استعدادهای بزرگی را از بین خواهد برد و آن ها را از نطفه خفه می کند.

در واقع اگر لیگ قهرمانان اروپا با فرمت فعلی آن که همه تیم ها از ضعیف و قوی در آن فرصت بازی و نمایش استعدادهای خود را دارند، نبود مورینیویی ظهور نمی کرد تا چیزی نزدیک به ۲۰ سال فوتبال جهان را تحت تاثیر خود قرار دهد.

در اینجا بخوانید:

اگر لیگ قهرمانان اروپا نبود مهدی طارمی و گل دیدنی او به چلسی هیچگاه دیده نمی شد.

اگر لیگ قهرمانان اروپا نبود باشگاهی چون دورتموند صدها و شاید هزاران استعداد برتر فوتبال را به جهان معرفی نمی کرد و شاید یورگن کلوپ هم اکنون در لیورپول نبود.

سوپر لیگ اروپا با قدرت آینده و استعدادهای آینده فوتبال را نشانه رفته است که ممکن است از نطفه خفه شوند.

مسئولان یوفا به درستی و با هوشیاری می دانند که سوپر لیگ اروپا نقشه شومی برای لیگ قهرمانان اروپا دارد که در آینده ای نزدیک آن را به تورنمنتی بی ارزش و خالی از جذابیت برای اسپانسرها تبدیل می کند.

چرا که تیم های بزرگ و پرطرفدار فوتبال اروپا به سوپر لیگ رفته اند و همه نگاه ها را به سمت این لیگ کشانده اند.

پس باید با قدرت مقابل آن ایستاد تا فوتبال زیبا و هیجان انگیز لیگ قهرمانان اروپا که در آن تیم های ضعیفی چون آژاکس تیم های بزرگی چون رئال مادرید را به چالش می کشند و نفس های هواداران در سراسر جهان را در سینه حبس می کنند، خاموش نشود.

هر چند که شاید این اتفاق به دلیل پول های هنگفتی که به سمت مسابقات سوپر لیگ اروپا آمده است، نیافتد، اما بدون شک آینده فوتبال به عنوان ورزشی محبوب و بی رقیب به خطر خواهد افتاد.

 

 

انیمیشن های فوتبالی رافان نیوز