سپاهان و شهرخودرو مشهد تنها فاتحان بازی‌های روز اول هفته دوم لیگ برتر نوزدهم فوتبال ایران لقب گرفتند در شبی که استقلال در ثانیه‌های پایانی برد مقابل فولاد را با تساوی عوض کرد.

روز اول بازی‌های هفته دوم لیگ برتر فوتبال ایران با پیروزی تیم‌های میزبان مشهدی و اصفهانی آغاز و به پایان رسید. شهر خودرو در اولین بازی این روز با نتیجه ۲ بر ۱ میهمان خود شاهین بوشهر را شکست داد. سپاهان نیز در نقش جهان با تک گل علی قربانی ماشین‌سازی تبریز را از پیش رو برداشت.

 

شهر خودرو و شاهین شهرداری بوشهر

 

شهر خودرو مشهد با هدایت یحی گل‌محمدی روزهای خوبی را سپری می‌کند. این تیم در هفته دوم لیگ نوزدهم در ورزشگاه امام رضا مشهد میزبان تیم شاهین شهرداری بوشهر بود.

شهر خودرو از همان ابتدا بازی را در اختیار گرفت و با ارائه بازی هجومی و زیبا دقیقه ۶ با فرار یونس شاکری و متوقف شدن او در محوطه جریمه صاحب ضربه پنالتی شد و همچنین دروازه‌بان خاطی تیم بوشهری از زمین بازی اخراج شد تا تیم میهمان بیش‌تر دقایق بازی را ۱۰ نفره و با یک یار کم‌تر سپری کند.

این پنالتی در دقیقه ۱۱ توسط اکبر صادقی به گل تبدیل شد تا شهر خودرو از حریف پیش بیافتد. اما در ادامه دو تیم فرصت‌هایی داشتند تا اینکه در دقیقه ۲۰ با ضربه تماشایی حسین مالکی شاهین بوشهر بازی را به تساوی کشاند.

پس از گل تساوی شاهین بوشهر شهر خودرو دوباره بازی را در دست گرفت و با حملات پردامنه و وسیع چندین بار توسط روح‌الله باقری، مرادمند و صادقی دروازه حریف را تهدید کرد.

حملات شهر خودرو بالاخره نتیجه داد و این تیم در دقیقه ۴۳ مزد برتری خود را گرفت و با شوت دیدنی و چکشی سعید صادقی به گل دوم دست یافت.

در اکثر دقایق نیمه دوم نیز شهر خودرو تیم برتر میدان بود و این تیم چندین بار توانست دروازه شاهین بوشهر را تهدید کند اما گل دیگری به ثمر نرسید تا این بازی با برتری ۲ بر ۱ شهر خودرو مشهد به پایان برسد.

 

سپاهان و ماشین‌سازی تبریز

 

سپاهان در هفته دوم لیگ برتر نوزدهم فوتبال ایران در ورزشگاه نقش جهان اصفهان میزبان ماشین‌سازی تبریز تیم پیروز هفته اول مسابقات بود.

سپاهان در این دیدار شروع بهتری نسبت به حریف داشت و در همان دقایق ابتدایی توسط اشتباه مدافعین ماشین‌سازی و ارسال محبی می‌توانست به گل برسد که این توپ دفع شد.

اما با ادامه حملات سپاهان این تیم در دقیقه ۲۰ با ارسال مرتضی منصوری و ضربه سر علی قربانی به گل رسید.

پس از این گل ماشین‌سازی پیش کشید و چند باری توسط شاهین ثاقبیی و سامان نریمان‌جهان دروازه سپاهان را تهدید کرد اما نتوانست شکل جدی‌تر و خطرناکی به حملات خود بدهد و در گلزنی ناکام بود.

در ادامه سپاهان جریان بازی را در اختیار گرفت و چندین و چند بار توسط ارسال‌های خطرناک نورافکن، ضربه سهمگین مهدی کیانی، حرکات محبی و دیگر بازیکنان هجومی خود تا آستانه باز کردن دروازه حامد لک در ماشین‌سازی پیش رفت.

اما هر بار به شکلی نتوانست به گل برسد تا این دیدار با تک گل علی قربانی برای سپاهان به پایان برسد و این تیم در دومین دیدار فصل خود به دومین پیروزی پیاپی برسد.

همچنین در دیگر بازی‌های دیشب استقلال در مقابل فولاد خوزستان در ورزشگاه آزادی با تساوی ۱ بر ۱ متوقف شد و  صنعت نفت آبادان و نفت مسجد سلیمان در آبادان به تساوی ۱ بر ۱ رضایت دادند تا سپاهان و شهرخودرو تنها فاتحان روز اول هفته دوم لیگ برتر نوزدهم باشند.

 

 

عکس‌های طنز رافان‌نیوز اینجا