در پایان مرحله گروهی لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ سکوی دوم برای والیبال ایران قرار گرفت.

تیم والیبال ایران مرحله گروهی لیگ ملت‌های والیبال را با کسب ۱۲ برد، ۳ شکست و ۳۶ امتیاز و قرار گرفتن در سکوی دوم به پایان رساند. ایران بر خلاف سال‌های گذشته شروع خوبی در لیگ ملت‌های والیبال داشت، و هفته اول این رقابت‌ها را با سه برد متوالی پشت سر گذاشت.

هفته دوم هم با عملکرد بسیار خوب تیم ملی والیبال ایران پیگیری شد و این تیم فقط در دیدار مقابل برزیل و در یک بازی نزدیک و نفس‌گیر و در حالی که چیزی تا پیروزی نداشت، شکست خورد.

هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ نیز که در آن ایران به میزبانی ارومیه از حریفان پذیرایی می‌کرد، با سه برد حیاتی و ارزشمند مقابل تیم‌های بزرگی چون کانادا، لهستان و روسیه سپری شد.

یک هفته بعد و در اردبیل با اینکه ایران نتوانست بدلیل مصدومیت و خستگی از بازیکنان اصلی خود بطور کامل استفاده کند، با دو برد و یک باخت مقابل تیم قدرتمند فرانسه به کار خود پایان داد.

اما در هفته آخر والیبال ایران در روز نخست با تمام توان خود صربستان را شکست داد تا صعود خود به مرحله نهایی لیگ ملت‌های والیبال را قطعی کند. سپس در بازی‌های تشریفاتی با ترکیب دوم خود بلغارستان را شکست داد و از آمریکا شکست خود تا سکوی دوم برای والیبال ایران قرار داده شود.

 

جدول رده‌بندی مرحله مقدماتی لیگ ملت‌های والیبال و دومی ایران

جدول رده‌بندی در پایان مرحله مقدماتی لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹

 

والیبال ایران در مرحله نهایی لیگ ملت‌های والیبال در شیکاگو آمریکا با تیم‌های برزیل و لهستان همگروه شد تا در روزهای ۲۰ و ۲۱ تیر بترتیب با تیم‌های لهستان و برزیل رقابت کند.

 

درخشش والیبال ایران در لیگ ملت‌های والیبال