شجاع خلیل زاده در حالی که با مهدی رسول پناه به اختلاف خورده و قراردادش را با پرسپولیس فسخ کرده بود، دیشب رسما به الریان قطر پیوست تا جدایی خود را از قرمزها تایید کرده باشد.

چهار سال پیش بود که شجاع خلیل زاده با سپاهان قرارداد داشت و مورد توجه برانکو برای پرسپولیس قرار گرفت، اما تیم اصفهانی که خود را مدعی قهرمانی و رقیب پرسپولیس می‌دید به او اجازه پیوستن به قرمزهای پایتخت را نداد.

حتی درگیری‌های خلیل زاده با مدیران سپاهان افاقه نکرد و در اصفهان یک فصل دیگر باقی ماند. پرسپولیس نیز بدون مدافع زردها، پس از ۷ سال برای اولین بار با برانکو به قهرمانی رسید.

فصل بعد شجاع خلیل زاده که حالا بازیکن آزاد بود به عضویت پرسپولیس درآمد و سه فصل پیاپی مدافع اصلی و ثابت قرمزهای پایتخت ایران شد و سه قهرمانی لیگ برتر، یک جام حذفی و دو نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا و یک فینال و نایب قهرمانی آسیا را با این تیم تجربه کرد.

جدای از این موفقیت‌ها نشان دادن تعصب و علاقه همیشگی به پرسپولیس باعث شد خلیل زاده بازیکن محبوب هواداران شده و جایگاه ویژه‌ای نزد آن‌ها پیدا کند.

در اینجا بخوانید:

اما با روی کار آمدن مهدی رسول پناه بعنوان سرپرست مدیرعاملی باشگاه و اختلاف با او بر سر تمدید قرارداد باعث شد شجاع خلیل زاده به یک مخالف سرسخت مدیریت باشگاه تبدیل شده و به طرق مختلف نارضایتی خود را نشان دهد.

از لایو اینستاگرام در فرودگاه و همراه کردن سایر بازیکنان با خود و اعتراض‌های مکرر در مصاحبه‌ها و فضای مجازی نشان از اختلاف عمیق او با رسول پناه داشت.

در حالی که گفته می‌شد با وساطت چند پیشکسوت و علی رغبتی عضو هیئت مدیره پرسپولیس خلیل زاده در این باشگاه خواهد ماند و مشکلاتش حل شده، به یکباره مدافع محبوب سرخ‌ها تهران را به مقصد دوحه ترک کرد تا مذاکرات نهایی خود را با باشگاه الریان انجام دهد.

سرانجام دیشب و پس از اینکه اکثر روزنامه های قطری از قرارداد قطعی او با الریان خبر می‌دادند، شجاع خلیل زاده رسما قراردادش با این باشگاه قطری را امضا کرد تا بطور کامل راه خود را از پرسپولیس جدا کرده باشد.

خلیل زاده حالا بازیکن رسمی الریان قطر است، هر چند که مدیران پرسپولیس اعتقاد دارند او با آن‌ها قرارداد داشته و پیوستنش به باشگاه قطری غیر قانونی است.

 

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا