شهاب زاهدی پرسپولیسی در لیگ اکراین شکوفا شد و حالا لژیونر موفق فوتبال ایران در این لیگ است و حتی در بین سه نامزد نهایی بهترین بازیکن خارجی این لیگ نیز قرار گرفته است.

شهاب زاهدی از تیم جوانان پرسپولیس با تصمیم علی دایی در سال ۱۳۹۲ به تیم اصلی سرخ ها راه یافت، اما نتوانست خود را به عنوان یک مهاجم اصلی در این تیم مطرح کند.

از این رو برای کسب تجربه بیش تر به ماشین سازی تبریز قرض داده شد.

با این حال زاهدی تصمیم گرفت فوتبال خود را خارج از ایران دنبال کند و به وستمانایا ایسلند رفت و پس از آن مورد توجه سوون سامسونگ کره جنوبی قرار گرفت و به این تیم پیوست.

لژیونر پرسپولیسی فوتبال ایران در کره جنوبی موفق نبود و با تغییر مسیر خود دوباره به اروپای شرقی رفت و این بار لیگ اکراین و باشگاه المپیک دونتسک را انتخاب کرد.

در اینجا بخوانید:

شهاب زاهدی در المپیک دونتسک شکوفا شد و با گلزنی های خود علاوه بر اینکه به مهاجم اول تیمش تبدیل شد، یکی از بهترین بازیکنان لیگ هم لقب گرفت.

تا جایی که با اعلام سایت رسمی لیگ برتر اکراین سومین بازیکن برتر این لیگ برگزیده شد.

اما حالا سایت لیگ اکراین نام شهاب زاهدی پرسپولیسی را در بین سه نامزد نهایی بهترین بازیکن خارجی لیگ هم قرار داده است و لژیونر فوتبال ایران این شانس را دارد که روز ۲۷ بهمن این عنوان بزرگ در فوتبال اکراین را از آن خود کند.

لازم به ذکر است که شهاب زاهدی تابستان یکی از گزینه های خرید یحیی گل محمدی برای جانشینی عیسی آل کثیر در پرسپولیس بود، اما مبلغ ۵۰۰ هزار یورویی رضایت نامه او عملا خریدش را توسط سرخ ها منتفی کرد.

باید دید زاهدی می تواند به مسیر پیشرفت خود در فوتبال اکراین ادامه دهد یا خیر؟

به امید موفقیت بیش تر زاهدی و دیگر لژیونر های ایران در فوتبال اروپا.

 

 

 

انیمیشن های فوتبالی رافان نیوز