رقابت رونالدو و مسی و واکنش‌های آنان به جوایز یکدیگر هواره سبب شوخی جالب و خنده‌دار با این دو ستاره تاریخ فوتبال جهان شده که در اینجا نیز در قالب عکس طنز به شکلی دیگر به نمایش درآمده است.

رونالدو و مسی بدون شک دو ستاره فوتبال جهان هستند که خیلی به ندرت پیش می‌آید و شاید هم دیگر پیش نیاید که دو نفر تا این حد توانمند و با هوش در یک دوره با هم در عرصه فوتبال باشند.

هر کدام توانایی‌های زایدالوصفی دارند که آن‌ها را از همه متمایز می‌کند. حفظ این توانایی در مدتی طولانی، یعنی بیش‌تر از ۱۰ سال نشانه متمایز بودن آن‌هاست.

شاید رقابت با یکدیگر و انگیزه برتری نسبت به هم بوده که هر دوی آن‌ها را تا این مدت در اوج نگه داشته است. رونالدو تاکنون پنج توپ طلا و عنوان بهترین بازیکن سال را به خود اختصاص داده و مسی هم تا قبل از سال ۲۰۱۹ همین تعداد را از آن خود کرده که تا به حال هیچ کسی در دنیای فوتبال بجز این دو نفر به این جایگاه نرسیده است.

این در حالی است که هر کدام ده‌ها جایزه فردی و تیمی دیگر هم دارند که آرزوی هر بازیکنی از دنیای فوتبال است. هر چند که در عرصه ملی رونالدو بدلیل هم‌تیمی‌های بهتر، موفق‌تر بوده و یک عنوان جام ملت‌های اروپا را در کارنامه دارد، ولی امسال و مخصوصا چند ماه اخیر مسی در اوج بود و توانست ششمین توپ طلای خود را هم بدست آورده و از این حیث رونالدو را پشت سر بگذارد.

 

رونالدو و نارحتی از ششمین توپ طلای مسی

 

همین موضوع باعث ناراحتی رونالدو هم شد و عنوان کرد که مسی خیلی برتر از او نبوده و اهدای این جایزه به مسی منصفانه نیست.

بر کسی پوشیده نیست که سن و سال رونالدو دیگر به دوران پایان فوتبال او نزدیک می‌شود و شاید نتواند خود را به این رکورد مسی یعنی شش توپ طلا برساند.

هر چند که سن این دو ستاره فوتبال جهان به سن بازنشستگی نزدیک شده، اما هنوز هم رقابت بین آن‌ها بشکل جذابی ادامه دارد و سعی می‌کنند تا جای امکان همه جوایز را به خود اختصاص دهند.

امسال سال رونالدو نبود، اما رقابت بین او و مسی همچنان ادامه دارد و هر کدام سعی می‌کند که از دیگری عقب نماند. همین امر می‌تواند دست‌مایه شوخی با آن‌ها باشد و لحظه رسیدن مسی به ششمین توپ طلا در سال ۲۰۱۹ را همزمان با واکنش و عکس‌العمل رونالدو در قالب یک عکس جالب و طنز خنده‌دار نشان دهد.

 

عکس جالب شوخی با رونالدو و مسی و آخرین توپ طلا

 

طنز رونالدو و مسی و آخرین توپ طلا

 

 

 

 

 

عکس‌های گرافیکی ورزشی رافان‌نیوز