دیگو مارادونا ساعتی پیش به دلیل ایست قلبی درگذشت تا شوک بزرگی به فوتبال جهان و همچنین تیم ملی آرژانتین وارد کند.

هیچ هوادار فوتبالی نیست، که نام و آوازه فوق ستاره سابق فوتبال جهان را نشناسد. دیگو آرماندو ماردونا ستاره ای بی بدیل که برای هر تیمی نعمت بزرگی بود و یک تنه باعث پیروزی تیمش می شد.

اوج هنرنمایی مارادونا را باید در جام جهانی ۱۹۸۶ مکزیک جست و جو کرد، جایی که تیم ملی آرژانتین را با رهبری و تکنیک بالای خود به قهرمانی رساند و جام شیرین طلایی جهان را بالای سر برد.

تیم هایی چون ناپولی و بارسلونا در رده باشگاهی بسیار از وجود مارادونا بهره بردند و به موفقیت های بزرگی در رده باشگاهی دست یافتند.

اما این فوق ستاره دنیای فوتبال در دام اعتیاد گرفتار شد و خیلی زود مسیر تاریکی را در پیش گرفت.

تا جایی که در جام جهانی ۱۹۹۴ آمریکا به دلیل مثبت شدن تست دوپینگ از مسابقات کنار گذاشته شد و زمینه حذف تیم ملی آرژانتین را فراهم نمود.

در اینجا بخوانید:

مارادونا پس از محرومیت ۱۵ ماهه به دلیل دوپینگ در جریان جام جهانی ۱۹۹۴ دیگر در دنیای فوتبال حرفه‌ای حضور چشمگیری نداشت و همین کار او باعث شد، با وجود استعداد فراوان در دنیای فوتبال هیچ گاه در کنار اسطوره هایی مانند بکن بائر و پله قرار نگیرد.

در حالی که چندی پیش دیگو مارادونا در اثر پیدا شدن لخته کوچک خون در مغزش دچار مشکلاتی شده بود و تحت عمل جراحی قرار گرفت، اما در دوران نقاهت بعد از این عمل دچار حمله قلبی شد.

ایست قلبی مارادونا راه را بر بازگشت او بست و حتی تلاش پزشکان برای احیای او هم کارساز نشد تا اسطوره آرژانتینی دنیای فوتبال در ۶۰ سالگی دیده از جهان فرو بنند.

مرگ غیر منتظره ماردونا شوک بزرگی به دنیای فوتبال وارد خواهد کرد و مسابقات امشب لیگ قهرمانان اروپا را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

 

 

ویدئوهای ورزشی رافان نیوز