رئال مادرید با هدایت زیدان در زمین خود با نتیجه ۳ بر ۲ از شاختار دونتسک در لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۱ شکست خورد تا جایگاه سرمربی فرانسوی این تیم متزلزل شود.

در هفته اول مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا و در روز دوم رئال مادرید در ورزشگاه آلفردو دی استفانو میزبان شاختار دونتسک بود.

در نیمه اول رئال مادرید بسیار متزلزل و ضعیف و بدون برنامه ظاهر شد و از همان ابتدا بازی در اختیار شاختار بود.

دقیقه ۱۳ مارلوس با کورتوا تک به تک شد و یک فرصت خوب را برای شاختار دونتسک با واکنش مناسب سنگربان رئال از دست داد.

با ادامه بازی بهتر و هجومی شاختار این تیم دقیقه ۲۸ به گل اول دست یافت. ته‌ته روی پاس کورینکو صاحب موقعیت شد و با یک ضربه عالی و دقیق گل اول بازی را برای میهمان به ثمر رساند.

چند دقیقه بعد ارسال مارسلو از سمت چپ با ضربه سر کم دقت لوکا یوویچ راهی به دروازه حریف پیدا نکرد.

در اینجا بخوانید:

با این حال شاختار دونتسک دقیقه ۳۳ توسط ته‌ته باز هم صاحب موقعیت گلزنی شد. اما این بار شوت ته‌ته توسط کورتوا دفع شد و در ریباند با برخورد به پای واران وارد دروازه رئال شد.

این پایان کار نبود و دقیقه ۴۲ شاختار گل سوم را هم زد. ته‌ته این بار در نقش گل ساز ظاهر شد و با پاس خوب خود مانور سولومون صاحب فرصت کرد تا او با یک ضربه دقیق گل سوم را برای میهمان به ثمر برساند.

نیمه دوم رئال مادرید بهتر شد و سعی کرد گل‌های خورده را جبران کند. دقیقه ۵۴ شوت دیدنی مودریچ از پشت محوطه جریمه وارد دروازه شاختار شد و اختلاف برای شاگردان زیدان کاهش یافت.

پنج دقیقه بعد وینیسیوس جونیور با استفاده از اشتباه مدافعین حریف خود را به عمق دفاع شاختار رساند و از آنجا با یک ضربه فنی گل دوم را هم برای رئال زد.

پس از آن رئال مادرید هر چه زد به در بسته خورد و ضد حملات بسیار خطرناک شاختار هم منجر به گلی نشد تا تیم زیدان شکست خانگی بدی با نتیجه ۳ بر ۲ در آغاز راه خود از لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۱ متحمل شود.

 

انیمیشن‌های فوتبالی رافان نیوز