در بازی برگشت مرحله حذفی یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۰ رئال مادرید در ورزشگاه اتحاد مقابل منچسترسیتی با نتیجه ۲ بر ۱ به شکست خورد و از مسابقات حذف شد.

دو تیم منچسترسیتی و رئال مادرید با وقفه‌ای چند ماهه دیدار برگشت مرحله یک هشتم لیگ قهرمانان اروپا را در ورزشگاه اتحاد شهر منچستر برگزار کردند.

میزبان بازی را بهتر آغاز کرد و خیلی زود با اشتباه واران به گل رسید. دقیقه ۹ با اشتباه و تعلل واران در گوشه سمت چپ محوطه جریمه رئال، ژسوس صاحب توپ شد و با یک پاس عرضی رحیم استرلینگ را در مقابل دروازه خالی صاحب موقعیت کرد و او نیز براحتی گل اول بازی را برای منچسترسیتی به ثمر رساند.

پس از این گل نیز سیتی به حملات خود ادامه داد و دقیقه ۱۵ شوت خطرناک رحیم استرلینگ از پشت محوطه جریمه با اختلاف کمی به بیرون رفت. با گذشت نیمی از نیمه اول رئال بالاخره پیش کشید و دقیقه ۲۰ ضربه بنزما از داخل محوطه جریمه با واکنش ادرسون مواجه شد.

دو دقیقه بعد نیز شوت از راه دور هازارد را دروازه‌بان منچسترسیتی در اختیار گرفت. در حالی که بازیکنان منچسترسیتی بازی را رها کرده بودند، دقیقه ۲۸ روی ارسال دقیق رودریگو و با ضربه سر زیبای کریم بنزما رئال مادرید به گل تساوی رسید.

در اینجا بخوانید:

پس از گل تساوی دوباره بازی متعادل شد و دقیق ۳۳ واکر با حرکت انفرادی خود را به پشت محوطه جریمه رئال رساند و شوت محکم او از بالای دروازه کورتوا به بیرون رفت.

بازی نزدیک و متعادل دو تیم ادامه داشت و دقیقه ۴۱ ضربه فودن از داخل قوص محوطه جریمه رئال بشکل خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت. چند دقیقه بعد نیز در طرف مقابل روی یک ارسال بلند، ضربه سر بنزما در اختیار ادرسون قرار گرفت.

نیمه دوم هم با حمله سریع سیتی آغاز شد و دقیقه ۴۷ روی پاس عمقی و دیدنی دی بروین، استرلینگ در موقعیت تک به تک قرار گرفت و ضربه او با برخورد به پای مدافع حریف به تور کنار دروازه رئال برخورد کرد.

پس از آن هم بازی تا حدودی به تعادل کشیده شد و بیش‌تر در میانه میدان دنبال شد. تا اینکه دقیقه ۶۸ باز هم با اشتباه واران و پاس رو به عقب او، گابریل ژسوس با کورتوا تک به تک شد و با یک ضربه دقیق گل دوم را هم برای میزبان به ثمر رساند.

با این گل منچسترسیتی جان تازه‌ای گرفت و پس از آن چند حمله خطرناک انجام داد و کمی بعد دروازه رئال مادرید را به توپ بست. اما فشردگی خط دفاع لوس بلانکوس مانع گلزنی این تیم شد.

در ادامه منچسترسیتی بازی را بخوبی اداره کرد و مقابل رئال مادرید با تحمیل شکست ۲ بر ۱ به این تیم، راهی مرحله حذفی یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۰ شد.

 

 

 

عکس‌های گرافیکی رافان نیوز