با نتیجه ۳ بر ۰ شکست والیبال ایران مقابل آمریکا در آخرین بازی مرحله گروهی لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ حادث شد.

دو تیم والیبال ایران و آمریکا در روز پایانی هفته پنجم لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ در حالی با هم رو به رو شدند که این بازی برای هر دو تیم جنبه تشریفاتی داشت. کولاکوویچ در این بازی نیز همانند بازی قبل مقابل بلغارستان به اکثر بازیکنان اصلی تیم استراحت داد و فقط معروف، عبادی‌پور و حضرت‌پور از ترکیب اصلی شروع کننده بازی بودند.

سعید معروف، پوریا یلی، علی‌اصغر مجرد، مسعود غلامی، میلاد عبادی‌پور، فرهاد قائمی و محمدرضا حضرت‌پور بازیکنان ایران در شروع بازی بودند.

 

ایران و آمریکا در لیگ ملت‌های والیبال 2019

 

ست اول

 

در حالی که دو تیم شروع نزدیکی داشتند و ۲ بر ۲ مساوی بودند اما دو دفاع پیاپی دفاع روی تور آمریکا از آبشارهای یلی باعث شد این تیم ۴ بر ۲ پیش بیافتد. سرویس خوب قائمی و استفاده دیگر بازیکنان از فرصت پیش آمده سبب شد تا بازی برای دو تیم به تساوی در امتیاز ۷ برسد.

ادامه سرویس‌های خوب قائمی و خطای مهاجم آمریکا نیکا ماو ایران را به امتیاز ۸ رساند و دو تیم با برتری ۸ به ۷ ایران به وقت استراحت اول رفتند. به تور خوردن توپ مهاجم آمریکا اختلاف را برای ایران افزایش داد و نتیجه ۱۰ به ۸ برای ایران شد.

چند اشتباه و ناهماهنگی بازیکنان ایران باعث جبران امتیازات توسط والیبال آمریکا شد و این تیم حتی پیش افتاد و با نتیجه ۱۶ بر ۱۵ برای آمریکا وقت استراحت فنی دوم فرا رسید. در ادامه از دست دادن دو سرویس از دو تیم نتیجه را ۱۷ بر ۱۷ به تساوی رساند.

با سرویس خوب یلی و برگشت توپ به زمین ایران در اثر دفع نامناسب دفاع عقب آمریکا و استفاده  به موقع غلامی در روی تور، ایران ۱۹ بر ۱۷ پیش افتاد. فرصت طلبی بازیکنان آمریکا از توپ برگشتی و رسیدن این تیم در امتیازات به ایران، دو تیم دوباره این بار در عدد ۱۹ برابر شدند.

در حالی که جواد کریمی در امتیاز ۲۱ برای دو تیم به جای معروف به میدان آمد با عملکرد عالی مهاجمان آمریکا این تیم ۲۳ بر ۲۱ پیش افتاد. با وقت استراحت برای ایران و بازگشت معروف به زمین ایران دوباره بازی را در امتیاز ۲۳ مساوی کرد.

تساوی دو تیم تا امتیاز ۲۵ نیز ادامه داشت اما در نهایت آمریکا این ست را ۲۷ بر ۲۵ به نام خود ثبت کرد تا ست اول با شکست والیبال ایران مقابل آمریکا همراه باشد.

 

ست دوم

 

شروع بهتر ایران در ست دوم این تیم را با نتیجه ۲ بر ۰ پیش انداخت اما دفاع روی تور  و در ادامه امتیاز سرویس آمریکا باعث شد تا بازی ۲ بر ۲ مساوی شود. امتیاز سرویس علی‌اصغر مجرد دوباره ایران را با نتیجه ۴ بر ۲ به برتری رساند.

ایران با حفظ برتری و پس از خطای حمل مهاجم آمریکا ۸ به ۵ پیش افتاد و دو تیم در این امتیاز به وقت استراحت اول رفتند. بیرون رفتن آبشار قائمی اختلاف امتیازی ایجاد شده را کاهش داد و آمریکا را در یک امتیازی ایران قرار داد (۷ -۸ برای ایران).

با دو آبشار دیدنی پتچ مهاجم آمریکا پس از برگشت توپ‌ها به زمین این تیم نتیجه ۹ بر ۸ بسود آمریکا شد. برتری آمریکا ادامه داشت تا اینکه پس از رفت و برگشت چند باره توپ مهاجم آمریکا آبشارش را به بیرون زد تا ایران ۱۴ بر ۱۳ پیش بیافتد.

اما این آمریکا بود که با برتری ۱۶ بر ۱۵ به وقت استراحت فنی دوم رفت. سرویس عالی بازیکن آمریکا کار دفاع عقب ایران را سخت کرد و در نهایت با خطای تور حضرت‌پور آمریکا به امتیاز ۱۸ و در ادامه با یک دفاع روی تور به امتیاز ۱۹ رسید تا نتیجه ۱۹ بر ۱۶ برای این تیم باشد.

با آبشار یلی ایران اختلاف را کاهش داد و به یک امتیازی آمریکا رسید (۱۹-۱۸ برای آمریکا). با سرویس و دریافت بسیار خوب شفیعی پس از ورود به زمین بجای مجرد و استفاده عبادی‌پور از فرصت پیش آمده ایران بازی را در امتیاز ۲۱ به تساوی کشاند.

سرویس‌های خوب و دفاع روی تور عالی باعث شد دوباره اختلاف برای آمریکا افزایش پیدا کرده و این تیم دست دوم را هم با نتیجه ۲۵ بر ۲۱ پیروز شود.

 

والیبال ایران و آمریکا در آخرین بازی مرحله گروهی لیگ ملت‌های والیبال

 

ست سوم

 

در آغاز ست سوم جواد کریمی جای معروف را گرفت تا معروف بتواند استراحت کند. بازی برای دو تیم بسیار نزدیک پیش رفت و دو تیم در امتیاز ۲ با هم برابر بودند.

با دفاع روی تور و امتیاز سرویس هومن بازیکن آمریکا این تیم ۴ بر ۲ و سپس با یک دفاع روی تور دیگر نتیجه ۵ بر ۲ برای آمریکا شد. کولاکوویچ وقت استراحت درخواست کرد تا از روند امتیازگیری آمریکا جلوگیری کند و بالاخره یلی امتیاز ۳ را برای ایران کسب کرد.

با بیرون رفتن توپ پتچ ایران امتیاز ۴ را هم گرفت و در ادامه با عملکردی تیمی خوب امتیاز ۵ و سپس با دفاع روی تور قائمی ایران ۶ بر ۵ پیش افتاد. پس از ناهماهنگی بین کریمی و مجرد وقت استراحت اول با برتری ۸ به ۷ آمریکا فرا رسید.

امتیاز سرویس جواد کریمی باعث شد ایران دوباره با نتیجه ۹ بر ۸ از آمریکا پیشی بگیرد. اما در ادامه بازی بیرون رفتن آبشار یلی باز هم آمریکا را با نتیجه ۱۳ بر ۱۲ پیش انداخت. وقت استراحت فنی دوم نیز با برتری ۱۶ بر ۱۵ ایران برای دو تیم فرا رسید.

روند نزدیک و پایاپای دو تیم ادامه پیدا کرد تا آن‌ها در امتیاز ۱۹ برابر باشند اما با دفاع روی تور، آمریکا ۲۱ بر ۱۹ به برتری رسید. سرویس‌های عالی آمریکا با امتیاز سرویس و افزایش اختلاف دو تیم همراه شد تا آمریکا ۲۳ به ۱۹ از ایران پیشی بگیرد.

این ست را هم آمریکا ۲۵ بر ۲۰ پیروز شد تا شکست والیبال ایران مقابل آمریکا با نتیجه ۳ بر ۰ در آخرین بازی مرحله گروهی لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ کامل شود.

 

برتری والیبال آمریکا مقابل ایران در لیگ ملت‌ها

 

 

ویدئوهای طنز و سرگرمی رافان‌نیوز را از اینجا دنبال کنید.