نتیجه ۳ بر ۰ و شکست والیبال ایران مقابل فرانسه قدرتمند حاصل پایان هفته چهارم لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ بود.

در پایان هفته چهارم از لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ تیم والیبال ایران در حالی مغلوب تیم قدرتمند فرانسه شد که به تعدادی از بازیکنان اصلی خود استراحت داده بود.

والیبال ایران در آخرین بازی خود در اردبیل و ایران با ترکیب سعید معروف، سید محمد موسوی، علی‌اصغر مجرد، پوریا یلی، محمدجواد معنوی‌نژاد، فرهاد قائمی و محمدرضا حضرت‌پور بازی را در مقابل فرانسه آغاز کرد.

همچنین دلیل استراحت دادن به بازیکنان اصلی مصدومیت و خستگی اعلام شد. البته علی شفیعی در مقاطعی از بازی بجای موسوی وارد زمین شد. این در حالی است که ایران با پیروزی در این بازی صعود خود را قطعی می‌کرد.

 

ایران و فرانسه در لیگ ملت‌های والیبال 2019

 

ست اول

 

شروع بازی با عملکرد بهتر تیم فرانسه در تمام خطوط مخصوصا در خط سرویس همراه بود و این تیم با برتری ۸ بر ۶ به وقت استراحت اول رفت. سرویس‌های پر قدرت فرانسوی‌ها دفاع عقب ایران را متزلزل کرده بود و به همین دلیل اختلاف دو تیم افزایش یافت و نتیجه ۱۳ بر ۹ برای فرانسه پیش رفت.

در حالی که موسوی توانسته بود با بدست آوردن امتیاز ۱۰ برای ایران امتیازگیری فرانسه را قطع کند، اما فرانسه دوباره با سرویس‌های عالی کار را بر بازیکنان ایران سخت کرد.

دو تیم با نتیجه ۱۶ بر ۱۰ برای فرانسه به وقت استراحت فنی دوم رفتند. برتری فرانسه در سرویس و پوشش تمام نقاط زمین باعث شد تا این تیم به برتری ۲۰ بر ۱۳ برسد تا کولاکوویچ مجبور شود وقت استراحت بگیرد.

در نهایت با نتیجه ۲۵ بر ۱۸ شکست والیبال ایران مقابل فرانسه قدرتمند در ست اول حادث شد.

 

پایان هفته چهارم لیگ ملت‌ها - ایران و فرانسه

 

ست دوم

 

شروع ست دوم را هم فرانسوی‌ها بهتر آغاز کردند اما اشتباهات بازیکنان ایران هم باعث شد تا این تیم ۲ بر ۰ پیش بیافتد. در حالی که معنوی‌نژاد تنها بازیکن ایران بود که امتیاز سرویس گرفته بود و در سرویس عملکرد خوبی داشت دو تیم با نتیجه ۸ بر ۶ به وقت استراحت اول رفتند.

پس از گذشت بیش‌تر از یک ست بالاخره دفاع عقب ایران با توپ‌گیری مناسب زمینه‌ساز امتیازگیری ایران و تساوی دو تیم در امتیاز ۹ شد. در حالی که عملکرد بازیکنان ایران بهتر شده بود اما بازی برای دو تیم بصورت نزدیک ادامه داشت و نتیجه ۱۲ بر ۱۲ پیش رفت.

وقت استراحت فنی دوم نیز با نتیجه ۱۶ بر ۱۴ بسود فرانسه فرا رسید. با عملکرد عالی دفاع عقب و مهاجمان فرانسه این تیم با افزایش اختلاف امتیازی ۱۹ بر ۱۶ پیش افتاد.

در ادامه بازی با بهبود عملکرد تیمی ایران، و چند اشتباه از مهاجمان فرانسه باعث شد تا دو تیم این بار در امتیاز ۲۰ با هم برابر شوند. روند نزدیک دو تیم ادامه داشت اما فرانسه با نتیجه ۲۴ بر ۲۲ نیز پیش افتاد.

اما یک امتیاز از مهاجمین ایران و هدر رفتن توپ مهاجم فرانسه سبب تساوی دوباره دو تیم شد تا نتیجه ۲۴-۲۴ باشد. اما این پایان کار نبود و فرانسه ابتدا یک امتیاز از آبشار مهاجم خود گرفت و سپس یک امتیاز سرویس هم برای این تیم ثبت شد.

تا شکست والیبال ایران مقابل فرانسه قدرتمند در ست دوم با نتیجه ۲۴ بر ۲۶ باشد.

 

شکست والیبال ایران مقابل فرانسه در اردبیل

 

ست سوم

 

در حالی که ایران دو دست قبل را واگذار کرده بود و بازیکنان ایران تحت فشار بودند در شروع ست سوم جواد کریمی جایگزین معروف شد. تا علاوه بر اینکه معروف استراحت کرده باشد، جواد کریمی پاسور جوان ایران هم در شرایط سخت قرار گرفته و تجربه بیش‌تری کسب کند.

با وجود جوان‌تر شدن ترکیب ایران اما دو تیم شروع نزدیکی داشتند بطوریکه در امتیاز ۳ با هم برابر بودند. در ادامه توپ یلی توسط دفاع روی تور فرانسه به زمین ایران برگشت داده شد و پس از آن هم شفیعی با خطای تور یک امتیاز دیگر به فرانسه داد تا نتیجه ۵ بر ۳ برای فرانسه شود.

 وقت استراحت فنی اول دست سوم هم مانند دو دست قبل در امتیاز ۸ بر ۶ بسود فرانسه فرا رسید. با خطای تور روسا از فرانسه ایران اختلاف ایجاد شده را جبران کرد و دو تیم در عدد ۸ مساوی شدند.

در حالی که ایران در مقطعی حتی ۱۰ بر ۹ هم پیش افتاده بود اما بویر بازیکن فرانسه با زدن سرویس‌های عالی دوباره شرایط را برای فرانسه تغییر داد. دو تیم باز هم با نتیجه ۱۶ بر ۱۴ برای فرانسه به وقت استراحت فنی دوم رفتند.

دفاع شدن مجرد و پس از آن امتیاز سرویس برای فرانسه برتری این تیم را بیش‌تر کرد تا نتیجه ۲۰ بر ۱۶ برای فرانسه پیش برود. در نهایت با ناهماهنگی بین بازیکنان ایران این ست را هم فرانسه با نتیجه ۲۵ بر ۲۰ پیروز شد.

با نتیجه ست سوم شکست والیبال ایران مقابل فرانسه قدرتمند با نتیجه ۳ بر ۰ حاصل شد تا ایران فرصت صعود زودهنگام به مرحله نهایی لیگ ملت‌ها را از دست بدهد.

 

پیروزی والیبال فرانسه مقبل ایران در روز پایانی هفته چهارم لیگ ملت‌ها